Ročník 2021/2022 byl pro viktoriánskou rezervu úspěšný. Podzimní část ČFL A sice nezačali vůbec dobře, ale poté najeli na šestizápasovou šňůru výher a rázem se octli v boji o postup do druhé ligy. Nakonec sice v rozhodujícím střetu o první místo béčku pražské Slavie podlehli, ale trenér Josef Parlásek uplynulý rok hodnotí pozitivně. „Mužstvo udělalo velký progres,“ říká Parlásek, jehož tým již za necelé tři týdny čeká ostrý start letní přípravy.

První přípravné utkání jeho svěřenci sehrají v sobotu 9. července na půdě německého celku SpVgg Niederalteich. O týden později se ve Vroutku u Blšan střetnou s Teplicemi B, v jejichž kádru jsou i Admir Ljevakovič nebo bývalý viktorián Jan Rezek. A tři dny nato přímo v Blšanech vyzvou béčko Dukly, oba týmy jsou účastníky ČFL skupiny B.

Následovat bude odjezd na soustředění do jihočeského Písku, v rámci něhož se mužstvo utká s divizním SK Otava Katovice a poslední přípravný zápas odehrají na půdě Záp, které v sezoně 2021/2022 vyhrály ČFL B, ale do druhé ligy nepostoupily.


Plán přípravy „B“ týmu FCVP:

Niederalteich (Sobota 9. 7. od 15:00, hř. Niederalteich)

Teplice B (Sobota 16. 7. od 10:30, hř. Vroutek u Blšan)

Dukla B (Úterý 19. 7. od 10:30, hř. Blšany)

Katovice (Neděle 24. 7. od 16:00, hř. Katovice)

Zápy (Sobota 30. 7. od 17:00, hř. Zápy)