Po taktickém výkonu na Slávii se TomᚠRada mohl těšit se spoluhráči z dalšího získaného bodu po bezbrankové remíze 0:0. „Byl to hodně bojovný zápas, pro mě velmi...

Po taktickém výkonu na Slávii se TomᚠRada mohl těšit se spoluhráči z dalšího získaného bodu po bezbrankové remíze 0:0. „Byl to hodně bojovný zápas, pro mě velmi náročný. Slávia má ve středu hřiště přece jen velmi kvalitní fotbalisty, chvílemi se navíc hrálo nahoru dolů. Musím říct, že jsem si v utkání pořádně zaběhal,“ líčil po skončení duelu čtrnáctého kola defenzivní záložník Viktorie.

Pražané byli  většinu času aktivnější, přesto si TomᚠRada myslí, že remíza je nakonec spravedlivá. „Bod je asi zasloužený pro oba. Je pravda, že Slávia měla chvílemi víc ze hry, ale neměla šanci. A my jsme v posledních deseti minutách také zahrozili. Takže se dá říct – vyrovnaný zápas,“ hodnotil šestadvacetiletý fotbalista střetnutí celků z první poloviny tabulky.

Rada mohl dokonce osud zápasu strhnout na stranu Viktorie. Dvacet minut před koncem mu kousek za vápno soupeře přistrčil míč Limberský, defenzivní záložník však v nadějné situaci vysoko přestřelil Vaniakovu bránu. „Limba mi to tam dobře přistrčil, míč mi ale trochu uskočil a já ho trefil v záklonu. Je to škoda, kdybych dal gól, už bychom asi vyhráli,“ posteskl si po zápase.

Viktoria narazila na Slávii ve chvíli, kdy se jí herně ani výsledkově nedaří. „Určitě se i v zápase projevilo, že jsou v krizi, nemají výsledky a jsou pod kritikou. Nastupovali do utkání s tím, že si nemohou dovolit další zaváhání – a to se stalo. Určitě nebudou moc spokojení,“ odhadoval rozpoložení  Pražanů zkušený hráč s více než stem ligovým startů na kontě. To se ukázalo těsně po skončení zápasu, když konec kariéry ohlásil Vladimír Šmicer.

Pro Tomáše Radu bylo utkání se Slávií specifické, vždy od pěti let vyrůstal fotbalově na půdě úhlavního soka – Sparty. „Od malička nám vtloukali do hlavy, že Slávia je největší rival, v tom byl zápas s nimi jiný. Pro mě to bylo specifické i tím, že jsem v novém Edenu sehrál první zápas,“ doplnil hráč, který je ve službách Viktorie od roku 2005.

S remízovým stavem po závěrečném hvizdu rozhodčího Adámka mohla být spokojená i rodina, která se na Tomáše byla podívat. „Já myslím, že jsou rozumní a bod také berou,“ dodal už v lehkém tónu Rada.

Cenný bod z Edenu musí nyní plzeňská Viktoria potvrdit po reprezentační přestávce domácím vítězstvím se střížkovskými Bohemians.