Poslední dubnový den patřil v Plzni prvotřídnímu fotbalu. Na utkání 27. ligového kola mezi Viktorkou a Slavií přišlo do ochozů Doosan Arény přes jedenáct tisíc sportovních příznivců, kteří zde vytvořili parádní atmosféru. „Pro každého trenéra a hráče je skvělé, když přijde v domácím prostředí plný dům a fanoušci povzbuzují. Mám z toho obrovskou radost. Jsem rád, že se nám je sem podařilo přilákat. Hodně dlouho jsme tu neviděli mexickou vlnu. Doufám, že fanoušci přijdou ve stejném počtu i na Příbram a snad se jim odměníme vítězstvím a více vstřelenými brankami,“ přeje si trenér Západočechů, Pavel Vrba.

Poslední dubnový den patřil v Plzni prvotřídnímu fotbalu. Na utkání 27. ligového kola mezi Viktorkou a Slavií přišlo do ochozů Doosan Arény přes jedenáct tisíc sportovních příznivců, kteří zde vytvořili parádní atmosféru. „Pro každého trenéra a hráče je skvělé, když přijde v domácím prostředí plný dům a fanoušci povzbuzují. Mám z toho obrovskou radost. Jsem rád, že se nám je sem podařilo přilákat. Hodně dlouho jsme tu neviděli mexickou vlnu. Doufám, že fanoušci přijdou ve stejném počtu i na Příbram a snad se jim odměníme vítězstvím a více vstřelenými brankami,“ přeje si trenér Západočechů, Pavel Vrba.

Fanoušci mohli být opravdu s předvedenou hrou spokojeni. K vidění byl ofenzivní fotbal z obou stran. „Věděli jsme, že se Slavia snaží hrát útočně i ve venkovních zápasech. Byli jsme na to připraveni a chtěli jsme využít své silné stránky, kterou je přechodová fáze, a chodit do otevřené obrany. V prvním poločase se nám to dařilo, vstřelili jsme tři góly a z toho dva padly po brejkových situacích,“ hodnotí první polovinu pondělní dohrávky. „Ve druhém poločase jsme měli více šancí než v první půli. Ale nedokázali jsme proměnit dalších pět gólových příležitostí. Z tohoto důvodu jsem s výsledkem druhé poločasu nespokojen, ale na druhou stranu jsme viděli ofenzivní fotbal na obou stranách. Je ale škoda, že jsme nepřidali další góly. Celkově jsem ale s výsledkem spokojený,“ dodává vzápětí.

Střetnutí se Slavií by určitě vypadalo jinak, kdyby v úvodních minutách utkání proměnil svou stoprocentní příležitost Milan Nitrianský. Roman Pavlík v plzeňské bráně však čaroval. „Každý první gól je strašně důležitý. Situace z páté minuty pro nás byla kritická, ale naštěstí nás Roman Pavlík, jako už několikrát v této sezóně, podržel. Na druhou stranu, kdybychom proměnili všechny šance, které jsme měli, ani nevím, kolik by zápas mohl skončit. Bylo by to opravdu velké číslo a utkání by výsledkově dopadlo úplně jinak,“ tvrdí kouč Viktorie.

Viktoriáni se tak díky zisku tří bodů dostali do závěsu za druhou pražskou Spartu. „Musíme se k tomu postavit tak, že jsme měli v jednu dobu ztrátu dvanáct bodů na první místo. Nyní to je pouze jeden bod na Spartu, která je druhá. Samozřejmě se budeme snažit udržet si šanci, která tu neustále je, až do konce. Možná se bude hrát o titul do posledního kola, za což bychom byli rádi. Na druhou stranu vede Liberec, který hraje velmi zkušeně. Není to v našich rukách. Dobře víme, že potřebujeme, aby Liberec před zápasem s námi klopýtnul. A Sparta také. Jak říkám, jestli nám dají šanci, záleží na dvou mužstvech před námi,“ přemýšlí o závěrečných ligových bojích.

Nicméně k dalšímu úspěchu Viktorky chybí už jen krůček. Plzeňané mají totiž nadmíru dobře našlápnuto k tomu, aby si potřetí v řadě zahráli evropské poháry. „Nechci to zakřiknout, pořád nám chybí bod nebo přijatelný výsledek v Mladé Boleslavi. Pokud se nám to podaří, není zde mnoho mužstev, které by tu v novodobé historii hrály třikrát v řadě poháry. Hrají se ale ještě tři kola, kdy nás čekají těžké zápasy. Máme ale nakročeno k tomu, abychom to zvládli,“ říká plzeňský trenér.

O poznání méně spokojený byl s výkonem svých svěřenců Vrbův protějšek, Martin Poustka: „Víceméně jsme propadli. Místo toho, abychom šli do vedení, tak Milan Nitrianský dokáže vzápětí udělat školáckou chybu v bránění a dostali jsme do sedla tým Viktorky. Za pár minut jako by se tato situace opakovala a Standa Vlček to namazal soupeři přímo do běhu.  Plzeň takovéto brejky umí trestat. Je vidět, že je to naprosto sehrané mužstvo, které má nacvičené věci. Koneckonců jejich sestava se oproti té naší nemění a odehrála prakticky celou sezónu včetně zápasů v Lize mistrů. My jsme dnešní utkání hráli poprvé s nováčkem v sestavě a neměli jsme úplně zdravý kádr. Jsem rád, že jsme alespoň ve druhém poločase neobdrželi další branku. Svými chybami jsme to ale soupeři hodně usnadnili,“ hodnotí utkání ve Štruncových sadech.