V sobotu ve 20:15 se hráči Viktorie Plzeň utkají se Slavií Praha. Sešívaní zažívají po loňském trápení vzestup formy a v tabulce jsou aktuálně na druhém místě. V pražském Edenu se tak střetnou týmy bojující o první místo.

„Vloni se Slavia zachránila na poslední chvíli, letos ale hraje od začátku sezony dobře. Její hráči bojují a nám je jasné, že to nebude vůbec jednoduchý zápas,“ říká obránce Václav Procházka. „Na zápas se těším hodně, na Slavii by mohlo přijít hodně fanoušků, do sezony vstoupili výhrami a bude to určitě zajímavé utkání,“ doplňuje záložník Patrik Hrošovský.
V posledním zápase Synot ligy Slavia poprvé v sezoně prohrála, když nestačila na Teplice. „Ten zápas jsem viděl. My si můžeme vzít od Teplic příklad, protože v prvním poločase Slavii jasně přehrávali a ukázali cestu jak se dostat do sešívané obrany,“ popisuje Procházka.
Důležitým faktorem v pražském Edenu budou samozřejmě fanoušci. Hráči věří, že se fanoušci Viktorie se sešívanou přesilou popasují. „Naši fanoušci nám umí vytvořit domácí atmosféru kdekoliv. Hraje se v Praze, což není moc daleko. Proto věřím, že našich příznivců přijede co nejvíce,“ nabádá Hrošovský. „Naši fanoušci si s přesilou určitě poradí. V posledním venkovním utkání v Českých Budějovicích nám vytvořili domácí atmosféru a já věřím, že se jim to povede i v Praze,“ dodává Procházka.
Do souboje se Slavií půjdou viktoriáni se sérií tří výher v řadě. Proti sešívaným ji budou chtít prodloužit. „Nám nevyšla příprava, tam jsme měli sérii bez výher a bylo to znát. Teď máme v lize šňůru vítězství a já doufám, že to přeneseme v sobotu i na hřiště,“ věří Václav Procházka. „Máme tři výhry v řadě, škoda ztráty bodů v Příbrami, kde jsme měli vyhrát. Jinak jsme ale spokojeni, jsme první, a když tam zůstaneme do konce sezony, tak to bude paráda,“ uzavírá Patrik Hrošovský.