Se ziskem tří bodů panovala v plzeňské kabině spokojenost. Na druhou stranu sami hráči nebyli spokojení se svým výkonem ve druhé půli, ve které Mladá Boleslav viktoriány místy velmi zlobila. „O kondici to není, Prostě polevíme. Nemáme stoprocentní přístup, jsme pohodlní a neobětujeme se tolik jak o v první půli. Šetříme krokem, nejsme tak aktivní a přenecháme aktivitu soupeři. Přes poločas vždycky malinko vyroste tráva, a tak hrajeme pomaleji,“ prohlásil jako vždy s humorem Pavel Horváth. „Jsme ale šastní, že jsme dnešní zápas zvládli,“ dodal okamžitě.

Se ziskem tří bodů panovala v plzeňské kabině spokojenost. Na druhou stranu sami hráči nebyli spokojení se svým výkonem ve druhé půli, ve které Mladá Boleslav viktoriány místy velmi zlobila. „O kondici to není. Prostě polevíme. Nemáme stoprocentní přístup, jsme pohodlní a neobětujeme se tolik jak o v první půli. Šetříme krokem, nejsme tak aktivní a přenecháme aktivitu soupeři. Přes poločas vždycky malinko vyroste tráva, a tak hrajeme pomaleji,“ prohlásil jako vždy s humorem Pavel Horváth. „Jsme ale šastní, že jsme dnešní zápas zvládli,“ dodal okamžitě.

Stejně tak měl plzeňský špílmachr radost, že pro něj dnešní utkání proběhlo bez zdravotních komplikací. „Včera jsem poprvé trénoval. Abych řekl pravdu, čekal jsem celý zápas, kdy mě v tom zatáhne. Naštěstí tam nebyla žádná situace, kterou bych musel řešit důrazným soubojem nebo odkopem. Takže jsem to zvládnul. Ale přebývala mně ruka,“ usmál se trpce při vzpomínce na 86. minutu, ve které uviděl po druhé žluté kartu červenou. „Obě karty byly za hloupost. První za faul, který jsem ani udělat nechtěl. U druhé žluté jsem si myslel, že trefím balon nohou, pak hlavou a nakonec to skončilo na ruce. Předvedl jsem nádhernou sestavu a zakončil ji plácnutím do míče. Byl to reflex,“ okomentoval situaci, po které musel předčasně do sprch.

Viktorii bude v Teplicích chybět také Marek Bakoš, který v zápase s Mladou Boleslaví uviděl čtvrtou žlutou v sezóně. „Určitě to mrzí, protože hrajeme zápas v Teplicích. Hrál jsem tam dvakrát a dal tři góly… Uvědomil jsem si to ve chvíli, kdy jsem žlutou kartu dostal,“ řekl slovenský útočník, který se v dnešním utkání zapsal do listiny střelců po půlhodině hry.  „‚Horvi‘ získal balon a skvěle mě našel. Celá obrana si myslela, že to bude hrát na druhou stranu. Říkal jsem si, že by to byl fantastický míč a opravdu jsem ho dostal. Musím Pavla zase pochválit. Snažil jsem se trefit bránu a padlo to tam,“ popsal svou osmou branku v sezóně.

Do konce ligového ročníku zbývá odehrát tři kola a Západočeši stále vedou tabulku o čtyři body před pražskou Spartou. K zisku titulu stačí Viktorii, aby zvítězila ve dvou utkáních, a nemusí se ohlížet na výsledky sparanských fotbalistů. „Titul je blízko i strašně daleko. Ve hře je stále devět bodu. Pokud budeme mít titul jistý, tak vám řeknu, že už je blízko,“ prohlásil Bakoš.