Tohle bylo pořádné drama, ale hlavně vítězné! Viktoriáni porazili v přímém souboji o druhé místo Jablonec 3:2. Zápas vedle hlavního trenéra Pavla Vrby zhodnotili také Roman Procházka, který srovnával na 2:2, a Jan Kopic, jenž nádhernou ranou rozhodl o vítězi.

Roman Procházka nastoupil po více než měsíci, naposledy hrál 11. srpna se Slováckem. „Jsem hlavně rád, že jsem hrál. Ale na konci zápasu už jsem toho měl plné zuby,“ přiznává. „Byl to dnes velmi náročný zápas, Jablonec má kvalitní mužstvo a dvakrát jsme prohrávali. Zvítězili jsme ovšem 3:2, což ukazuje, že máme kvalitu a hlavně charakter,“ je rád Procházka za výhru.

Na penaltu byl určený on a TomᚠHořava, nakonec si ji vzal sám na starosti a proměnil. „Chtěl jsem hlavně zapomenout už na tu v Moskvě, jsem rád, že z toho byl gól. Před penaltou jsem byl chvilku nervózní, jestli ji video neodvolá, ale celou dobu jsem se spíš připravoval na to, že bude. Psychicky jsem tak byl v pohodě a čekal na to,“ popisuje Roman Procházka.

Vítěznou trefu si připsal Jan Kopic. A že to byl parádní gól! „Krmi mi to v pádu přistrkoval. Nejdřív jsem se bál, že na něj odpískají faul, ale naštěstí byla ponechaná výhoda. Mohl jsem si to tedy přišouchnout do volného prostoru, trefil jsem to hezky, že to i zaplavalo. Pěkná střela, ale hlavně, že to byl vítězný gól,“ potěšilo Jana Kopice.

„Hodně cenné tři body,“ pokračoval český reprezentant v hodnocení. „Proti Jablonci je těžké dvakrát otáčet, ale dnes jsme měli ze hry více. Drželi jsme balon, Jablonec byl hodně zatažený a vytrestal nás z brejků. V závěru pak bylo důležité, že to Pilík z přímáku netrefil, poté už jsme je nepustili k ničemu a uhráli to dobře v útoku,“ řekl Kopic.

Pavel Vrba: Cením si našeho způsobu hry

„Bylo to nadstandardní utkání, obě mužstva hrála velice dobře, co se týče ofenzivy. Bylo tam strašně moc zajímavých momentů,“ hodnotil zápas trenér Pavel Vrba. „Samozřejmě si obrovsky vážím toho, že jsme dvakrát otočili výsledek – prohrávali jsme 0:1 i 1:2 a nakonec se nám podařilo vstřelit třetí vítězný gól,“ těšilo kouče.

Na západě Čech jsou rádi za jakékoli tři body. „Každá výhra je pro nás cenná. Je jedno, jestli je to proti Opavě nebo Jablonci. Byla to přímá konfrontace o ty nejvyšší příčky, protože Jablonec byl před dnešním utkáním na třetím místě a každý rok hraje o poháry,“ byl rád Pavel Vrba, že Plzeň těžký duel zvládla. „Obě dvě mužstva ukázala, že umí hrát fotbal a patří tam, kde jsou momentálně v tabulce,“ doplnil.

K výhře nejprve nastartoval krásnou střelou o tyč LukᚠKalvach, tři body pak stvrdil dělovkou za vápnem Jan Kopic. „Hodnotit ty góly je hezké, protože nám pomohly k tomu, abychom výsledek otočili, ale cením si zvl᚝ způsobu hry, že jsme byli aktivní, kombinovali jsme… V některých pasážích jsme byli trpěliví a to se nám potom vyplatilo,“ řekl na adresu dvou záložníků Vrba.

Pětapadesátiletý kouč byl nadšen také z toho, že každý z jeho svěřenců usiluje o podporu útoku. „Všichni hráči se snaží být aktivní a zapojovat se do útočné fáze, není to žádné nakopávání. Chceme hrát kombinačně, prosazovat se i přes hráče, kteří mají možná více defenzivních povinností, a přesto je tlačíme do toho, aby se dostávali do finální fáze,“ uzavřel Pavel Vrba.

Fotogalerie