Zajímavou akvizici hlásí tým dorostenek – mládežnickou slovenskou reprezentantku Zuzanu Lukáčovou. Jak zatím probíhá příprava týmu?

Tým kouče Vojtěcha Křeliny odstartoval přípravu 15. července a má za sebou již několik tréninkových jednotek a přátelský dvojzápas – s Pardubicemi (3:2) a Hradcem Králové (4:4). „Zvl᚝ Pardubice byly velmi nepříjemný soupeř, ale odehráli jsme to proti nim lépe než v minulé sezoně. byly tam chyby, ale máme nový kádr, hráčky se zaučují a je před námi ještě hodně práce,“ řekl trenér, který má v kádru několik nováčků, především z týmu starších žaček.

Před dorostenkami jsou ještě tři týdny přípravy. V sobotu 27. července se utkají s žáky Horšovského Týna, na soustředění na Sycheráku pak 1. srpna proti ligovým žákům Petřína Plzeň (ve Stráži) a při odjezdu přímo v areálu proti ženám Domažlic. 11. srpna je čeká těžká zkouška v podobě dorostenek Sparty Praha v Novém Jáchymově, generálku obstará ve středu 14. srpna souboj s třetiligovými ženami z Hrádku. O víkendu pak započne liga utkáním v Hradci Králové.

„Současný kádr je širší než minulý rok, což mě těší. Na hráčky je vytvářený větší tlak, musí o místo bojovat. Máme jich přibližně 24, polovina z nich přišla ze žaček za novou výzvou. V kádru je podle mě nesmírná síla, máme tam několik holek, které hrály či stále hrají za mládežnické reprezentace,“ je pyšný Křelina. „V lize chceme bojovat o umístění v nejlepší čtyřce s tím, že já pomýšlím na medailové pozice. V poháru bychom chtěli zopakovat loňské finálové umístění a hlavně je pro nás důležité hráčky posouvat výkonnostně,“ doplňuje trenér týmu.

Nová posila – Zuzana Lukáčová

Vůbec poprvé v historii ženského fotbalu FCVP přivedla posilu ze zahraničí. Ze slovenského Martina přestoupila do Viktorie šestnáctiletá obránkyně Zuzana Lukáčová. S kariérou začala v rodných Mošovcích se svou sestrou, která ji přivedla k fotbalu. Posléze hrála za dívky v Martině, odkud se propracovala až do výběru nejlepších hráček na Slovensku a následně i do reprezentací.

„Trenér mi řekl, že mám na víc, tak jsem to chtěla zkusit. V Plzni mám rodinu, nejsem tu tedy sama a líbí se mi tu podmínky. Bude to těžké, je to velký skok, ale těším se na to a věřím, že to půjde dobře,“ říká Lukáčová.

Spokojen s ní zatím je i trenér Vojtěch Křelina. „Jsem strašně rád, že se nám povedlo Zuzanu získat. Usilovali jsme o ní dlouhodobě. Čím více ji nyní poznáváme, tak víme, že to je správná volba. Přichází jako kvalitní hráčka z mládežnické slovenské reprezentace a doufám, že předpoklady bude dále naplňovat a že se jí tu bude líbit,“ přeje si kouč.