I přes bojovný výkon viktoriáni na Slavii nestačili a prohráli s ní 0:1. V cestě za titulem je tento výsledek samozřejmě komplikací, ale kapitán Pavel Horváth burcuje spoluhráče i své fanoušky a neztrácí svůj pověstný humor.

I přes bojovný výkon viktoriáni na Slavii nestačili a prohráli s ní 0:1. V cestě za titulem je tento výsledek samozřejmě komplikací, ale kapitán Pavel Horváth burcuje spoluhráče i své fanoušky a neztrácí svůj pověstný humor.

„Není proč klesat na mysli. Do konce jsou tři zápasy, máme to stále ve své moci,“ myslí si Pavel Horváth. Pro zisk ligového titulu je potřeba z následujících tří utkání získat alespoň sedm bodů. O to více ztráta se Slavií viktoriány mrzí. „Samozřejmě, že jsme zklamaní, protože jak my, tak fanoušci jsme byli natěšení a chtěli jsme ten zápas zvládnout. Ale je to sport, je to fotbal a dnes se nám bohužel tolik nevedlo,“ dodává plzeňský kapitán.

Utkání hodně ovlivnila brzká branka hostujícího Škody z patnácté minuty. „Ten gól byl po naší chybě, naprosto zbytečný,“ litoval po zápase Vladimír Darida, který byl u zárodku celého slávistického protiútoku. Přestože se viktoriáni hned vzápětí vrhli do ofenzivy, aktivní obrana hostů, kteří po vyloučení Juhara hráli jen v deseti, jim velice komplikovala hru. „Slavia hrála dobře od začátku. Dobře bránili a byli na nás připravení. My jsme se bohužel nedokázali prosadit. Bylo jasné, že dopředu se už moc nepoženou a budou se soustředit spíše na obranu. Ale když už jsme se tam dostali, tak jsme byli málo důrazní a nedokázali jsme žádnou z těch šancí proměnit. A proto je ten výsledek takový, jaký je,“ přiznává po zápase kapitán Viktorky.

Viktorku čekají v posledních třech utkáních týmy, které rozhodně nemají o motivaci nouzi. Liberec i Olomouc bojují o pohárové příčky. Hradec Králové naopak o bytí a nebytí v Gambrinus lize. „Poslední kola jednoznačně ukázala, že je jedno, s kým se hraje. Trochu jako na hokejovém mistrovství, kde všichni už umí bruslit a hrát. Tady všichni umějí kopat a běhat. Je jedno jakého soupeře máme. Musíme se poučit z našich chyb a zbývající zápasy zvládnout, abychom dosáhli na nᚠsen,“ dodává s humorem sobě vlastním plzeňský kapitán.

Video ze sobotního zápasu si můžete prohlédnout ZDE.