Reprezentační pauza je minulostí, na českou fotbalovou scénu opět nastupuje nejvyšší fotbalová soutěž. Tým Viktorie Plzeň se pod vedením Miroslava Koubka připravuje na utkání 7. kola Synot ligy, v rámci kterého změří pod Ještědem síly s domácím Libercem.

„Mužstvo Liberce je na vzestupu, což potvrzují jeho výsledky. Přišel nový realizační tým a noví trenéři, první nestabilní stav mužstva po změnách je za nimi a tým v současné době vykazuje progres. Liberec je díky tomuto nebezpečným soupeřem,“ zdvihá varovný prst trenér Koubek. Viktoria Plzeň vstoupí do utkání jako lídr tabulky. „Těžko se můžeme zříci role favorita, jednak vedeme tabulku a hráči v minulosti už dokázali velké věci. Tuto roli z nás nikdo nesejme, já osobně ale cítím před soupeřem velkou pokoru. Liberec může počítat s podporou domácího publika, z tohoto hlediska tento zápas vnímám jako utkání, kde se do jisté míry role smazávají a naše úloha nebude vůbec jednoduchá. My samozřejmě chceme v Liberci vyhrát, ale před soupeřem máme zdravý respekt,“ říká Koubek, který očekává kvalitní zápas. „Bude to určitě zajímavý zápas. Liberec hraje agresivní a přímočarý fotbal. Věřím, že přijde velké množství fanoušků, kteří budou moci očekávat to, co minulost již potvrdila, a to že utkání Plzně a Liberce nepostrádají atraktivitu,“ uzavírá Miroslav Koubek.

Utkání mezi SK Slovan Liberec a Viktorií Plzeň začíná na nejsevernějším ligovém stadionu v České republice v pondělí 15. září od 19:00 hodin.