Předchozí ligové utkání sledoval pouze jako divák. Václav Pilař, plzeňský štírek, nemohl do střetnutí v Hradci Králové nastoupit kvůli dohodě mezi kluby. „O to více se těším na domácí utkání se Slavií. Nebude nás ale čekat lehký soupeř. Pokud se tu Slavie zatáhne a bude spoléhat na brejky, bude to složité. Budeme chtít předvádět dobrý fotbal s mnoha šancemi, které budeme potřebovat proměňovat,“ vyhlíží pondělní dohrávku.

Předchozí ligové utkání sledoval pouze jako divák. Václav Pilař, plzeňský štírek, nemohl do střetnutí v Hradci Králové nastoupit kvůli dohodě mezi kluby. „O to více se těším na domácí utkání se Slavií. Nebude nás ale čekat lehký soupeř. Pokud se tu Slavie zatáhne a bude spoléhat na brejky, bude to složité. Budeme chtít předvádět dobrý fotbal s mnoha šancemi, které budeme potřebovat proměňovat,“ vyhlíží pondělní dohrávku.

Rychlonohý středopolař doufá, že si utkání se Slavií nenechají plzeňští příznivci ujít a naplní stadion ve Štruncových sadech. „Je to nᚠpředposlední domácí zápas v sezóně. Slavia má určitě zvučné jméno, které stále láká. My se fanouškům budeme snažit předvést co nejlepší výkon a odměnit se jim vítězstvím,“ věří.

A viktoriáni mají „sešívaným“ co vracet. V podzimním klání totiž neuspěli a z Edenu se do Plzně vraceli bez bodového zisku. „Sice jsme tam měli určitě větší držení míče, ale Slavia využila šance, co měla. Bohužel to dopadlo takto. Myslím si, že to ve hře špatné nebylo, ale výsledkově jsme spokojeni nebyli,“ vrací se k listopadovému střetnutí.

„Zápas, který jsme u nich prohráli, jsme měli jednoznačně vyhrát. Měli jsme dostatek příležitostí na to, abychom ho zvládli, což se nám nakonec nepodařilo. Určitě je to motivace navíc. Poslední výsledky se Slavií jsme neměli úplně ideální, a proto musíme k zápasu nastoupit více koncentrovaní a s větší touhou vyhrát,“ říká Marián Čišovský.

Svěřenci Martina Poustky v předchozím utkání podlehli Slovácku, Západočeši si na jaře se Slováckem poradili. „To se ale porovnávat nedá. Slovácko u nás odehrálo kvalitní zápas. Nám se ale podařilo vyhrát 1:0 a získat tři body. Neporovnával bych to ale takto. Bude to úplně jiný zápas a pevně věřím, že proměníme šance, které si vytvoříme, a získáme všechny body,“ tvrdí.

„Čišo“ si je také vědom, že Viktorku nečeká poslední dubnový den vůbec nic jednoduchého. „Domnívám se, že Slavia není tlačená k nějakým výsledkům. Nepotřebuje nutně nějaké body. Nehrají totiž o titul a ani vyloženě o záchranu. Můžou hrát takový uvolněný fotbal a může to pro ně být jen výhoda. Věřím, že přijde hodně lidí a fotbal si užijí, přičemž k tomu přispějeme my i Slavia,“ říká směrem ke klání s celkem z Edenu.