Město Plzeň podpoří organizaci sportovních akcí, turnajů a přípravných zápasů mladých viktoriánů v následujícím období, smlouva byla podepsána ve čtvrtek.

K podpisu smlouvy došlo přímo na trávníku Doosan Areny. „Město Plzeň patří dlouhodobě mezi klíčové partnery viktoriánské mládeže. Tato podpora pro nás znamená, že budeme moci v následujícím období organizovat řadu přípravných zápasů, turnajů a dalších sportovních akcí, které nahradí v tréninkovém plánu zrušené zápasy mládežnických soutěží. Proto si tohoto kroku města nesmírně ceníme,“ uvedl Petr Žitek, předseda výboru VIKTORIA PLZEŇ – fotbal, z.s.

Za město Plzeň byl podpisu přítomen první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má ve své gesci oblast sportu. „V době, kdy byly z důvodu koronavirové krize ukončeny všechny soutěže mládeže, je důležité podpořit náhradní mládežnické turnaje a přípravné akce. Ty by měly mladým sportovcům zajistit tolik důležité měření sil se svými vrstevníky a zároveň jsou vítaným zpestřením tréninkového období nejen pro ně samotné, ale i pro rodiče a další příznivce,“ řekl Roman Zarzycký.

Mladí fotbalisté a fotbalistky se tedy mohou těšit na řadu zápasů, turnajů a dalších akcí. Viktoria bude o aktuálních akcích informovat prostřednictvím klubového webu a dalších komunikačních kanálů.