Ve 13. kole Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň  tým FK Mladá Boleslav. V elektronické podobě můžete nahlédnout do klubového zpravodaje k tomuto utkání.   Jak to vidím...

Ve 13. kole Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň  tým FK Mladá Boleslav. V elektronické podobě můžete nahlédnout do klubového zpravodaje k tomuto utkání.

 

Jak to vidím já: Jaromír Hamouz

Viktorka stoupá nahoru

FC Viktoria Plzeň vyhrála poslední dva ligové zápasy a vyšplhala se na šesté místo v tabulce. Pohled na tabulku je teď mnohem příjemnější. Radost nám pořád ještě trošku kazí vypadnutí z Poháru ČMFS, ale pevně věřím, že jde celý klub vzhůru.

Hlavně poslední výhra na hřišti Kladna mi udělala obrovskou radost. Celý tým se po neúspěchu v Poháru semknul a povedlo se přivézt cenné body. Navíc se pořád hodně daří dorostu a i juniorka získává v posledních kolech pravidelně body. Jsem přesvědčen, že tahle nastoupená cesta bude pokračovat.

FC Viktoria Plzeň se velice dobře prezentovala i mimo samotné fotbalové hřiště. Celý tým se zúčastnil slavnostního křtu fotbalové Gambrinus tramvaje, která je naprosto jedinečná v celé republice. Na této akci byli samozřejmě přítomni i zástupci města a také Plzeňského Prazdroje. Dobré vztahy, vzájemná popularizace fotbalu a spojení s těmito subjekty – našimi strategickými partnery – nás hodně těší.

Významně pozitivní společenský ohlas zaznamenala také Módní show „Ornela v kopačkách“. Vždy spojení s tak významnými firmami, jako jsou Puma, Calvin Klein, Ornela, Fox Silver a další, sluší nejen našim hráčům, ale celé Viktorii.

V dnešním utkání nás čeká silný soupeř z Mladé Boleslavi. Doufám, že zápas bude mít výbornou atmosféru, vždy účastník Poháru UEFA nehraje v Plzni každý týden. Rozhodně se však nemáme čeho bát. S podporou diváků a při bojovném výkonu celého mužstva můžeme vítěznou sérii prodloužit.

 

Mgr. Jaromír Hamouz

obchodně-marketingový manažer FC Viktoria Plzeň

 

 

Viktoria získala dva defiblirátory

Záchrana života je ve vašich rukou

Dva nové přístroje na záchranu života při náhlé zástavě krevního oběhu – tzv. AED laické defibrilátory – získala Viktoria Plzeň. Případy zástavy srdce a krevního oběhu při sportovních událostech jsou ve světě sice naštěstí poměrně řídké, o to tragičtější však mohou mít takové události následky.

Víte, jak se v takové situaci zachovat?

Dokázali byste poskytnout základní první pomoc?

Uměli byste zachránit lidský život?

I když odpovíte jen na jednu otázku záporně, přečtěte si pozorně následující řádky. Možná i Vám mohou pomoci nejen v nich obsažené rady, ale i laický defibrilátor.

 

Jak pomoci při náhlé zástavě oběhu

1. Kontrola vědomí

Zatřeste postiženému rameny a zavolejte na něj. Nereaguje-li, pokračujte dalším krokem.

 

2. Kontrola dýchání

Uvolněte dýchací cesty zakloněním hlavy postiženého. Přiložte ucho k ústům postiženého tak, abyste se zároveň dívali na hrudník. Dýchání tak můžete zároveň slyšet, cítit i vidět… Nedýchá-li normálně, pokračujte dalším krokem.

 

3. Přivolání pomoci

Přivolejte odbornou pomoc. Popište jasně, kde se nacházíte a oznamte, že u postiženého, který nedýchá, zahajujete resuscitaci.

 

4. Provádění resuscitace: nepřímá masហsrdce

Přiložte hranu dlaně na střed hrudníku, druhou dlaň položte na první a proplete prsty. Opřete se celou vahou horní poloviny těla. Stlačujte hrudník s frekvencí 100x za minutu až do hloubky 5 cm.

 

5. Provádění resuscitace: vdechy

Vždy po třiceti stlačeních vdechněte postiženému dvakrát do úst. Stiskněte jeho nos palcem a ukazovákem a tahem mu zakloňte hlavu. Tahem za bradu druhou rukou mu otevřete ústa a vdechněte.

 

6. Pokračování resuscitace

Opakujte oba uvedené kroky v poměru 30 stlačení a 2 vdechy až do příjezdu pomoci nebo vlastního vyčerpání. Je-li to možné, střídejte se v nepřímé masáži srdce s další osobou. Není-li z nějakého důvodu možné dávat vdechy, provádějte pouze masáž.

 

Je-li v dosahu AED – laický defibrilátor, zajistěte jeho přinesení. Přerušte resuscitaci, abyste mohli nalepit elektrody, a zapněte přístroj. Dále pokračujte podle pokynů, které vám přístroj bude sdělovat.

Je-li poskytnuta včas, je defibrilace, řízený elektrický výboj do srdečního svalu, nejúčinnějším způsobem, jak „restartovat“ srdce.

 

 

 

Titul mistra se přiblížil

V sedmém kole žákovské dívčí 1 ligy v kopané na sebe narazila dvě neporažená družstva - FC Viktoria Plzeň přivítala AC Spartu Praha. Děvčata z Plzně se do svého soupeře od první chvíle zakousla a neustále se snažila své soupeřky převálcovat. V cestě jim stála nejlepší hráčka Sparty, kterou byla jednoznačně brankářka. To, že o poločas vedly domácí jen 1:0, byla především její zásluha. Ve druhém poločase mladé Viktoriánky ještě přidaly a vstřelily další čtyři branky. Celkově tak děvčata z FC Viktoria Plzeň zvítězila 5:0 a upevnila si vedoucí příčku v tabulce se ziskem 21 bodů a s impozantním skóre 147:2. „Přiblížili jsme se k obhájení mistrovského titulu z loňského roku. Dokázali jsme, že máme silný tým a naše výsledky nejsou náhodné. Děkujeme všem hráčkám za jejich výborný výkon, všechny si sáhly až na dno svých sil,“ chválili své svěřenkyně trenéři Zdeněk Rada a Josef Martínek.

Sestava Viktorie: Votíková, Tajstrová, Šebestová, Jahnová, Dubcová, Krejčiříková, Svitková, Rosprimová, Králová a Pacandová, trenéři Zdeněk Rada a Josef Martínek.

 

 

„Stará garda" se sejde již po 102.

Druhé setkání v letošním roce je již v pořadí 102., kdy dřívější plzeňští fotbalisté "staré gardy" budou nejen vzpomínat, ale současně také předávat pamětní listy svým jubilantům. Stane se tak 24. listopadu v restauraci "ÉČKO", kam dřívější fotbalisté pozvali zástupce Českomoravského fotbalového svazu, Plzeňského krajského svazu i představitele nejpopulárnějšího plzeňského klubu FC Viktoria Plzeň.

Přátelské setkání milovníků kopané má již dlouhou tradici, nebo od roku 1956 nebyl vynechán ani jediný rok.

 

Jiří Kobilinský,

sekretář "STARÉ GARDY"

 

Představujeme hráče FC Viktoria Plzeň

Ondřej Vrzal (1. 3. 1987)

Premiéru v dresu Viktorie si při domácím utkání s Olomoucí odbyl dvacetiletý útočník Ondřej Vrzal. Na zápas Čech přišel 177 cm vysoký hráč ze Slavie Praha, kde působil od svých deseti let. S fotbalem ale začínal doma na Libuši. „Na hřiště mě nepřivedl táta, jako většinu ostatních,ale přivedl jsem se sám,“ vzpomíná Ondřej. „Rodiče mi řekli, abych si vybral nějaký sport. O dva roky starší bratr hrál fotbal. Řekl jsem si, že když brácha, tak já taky, a tak jsem se sebral a šel s ním na hřiště. Bylo mi pět a až později si mě vyhlédla Slávia a tam jsem zůstal až do letoška, kdy jsem přestoupil do Viktorie Plzeň.“

 

Fotbalové sny a touhy: Měl jsem sen zahrát si ligu v Plzni. Ten se mi splnil, za to jsem moc rád. Někdy bych si chtěl zahrát anglickou ligu. Líbí se mi hodně fotbal, který třeba momentálně předvádí Arsenal. Je to velký cíl, ale bylo by to hezký…

Fotbalové vzory:          Thiery Henry. Je to útočník, dává hodně gólů, rád si hraje s balónem. Výborný fotbalista.

Nejkrásnější okamžik kariéry:  Přestup do Viktorie Plzeň. Doufám, že se mi tady bude dařit.

Nejhorší okamžik kariéry:        V dorostu. Musel jsem jít na operaci křížových kolenních vazů. To mě asi trošku zastavilo…

Nejsilnější fotbalová zbraň:       Možná rychlost. Ale jinak asi jako ostatní kluci, od každého trošku…

Nejslabší fotbalová stránka:     Pravá noha.

Záliby, koníčky:           Mám rád auta. Připravuji se na pořízení nějakého pěkného… A důležitý je odpočinek, rád se povaluju…

Oblíbené jídlo:  Těstoviny s nivou.

Oblíbené pití:    Jablečný džus.

Rodina Rodiče i přítelkyně jsou v Praze, já bydlím v Plzni v hotelu. Trošičku se mi stýská, ale máme v Plzni dobrou partu, takže se to dá přečkat.

Viktoria Plzeň:  Už jsem se tu zabydlel, docela se mi i daří, zatím jsem spokojen. I umístění v tabulce je moc pěkné… Chce to vyhrávat doma a super bylo, že se nám podařilo vyhrát na Kladně.

Premiéra s Olomoucí:   Byl jsem nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Hrál jsem normální, průměrný zápas.

První gól za Viktorku:   Věřím, že přijde co nejdřív!

Mladá Boleslav:           Vítězství by bylo super.

 

 

Hráči Viktorie pokřtili první fotbalovou tramvaj…

Nepřehlédnutelná fotbalová Gambrinus tramvaj brázdí od minulého týdne ulicemi Plzně. Výrazný vnější design doplňuje originální vnitřek a řada fotbalových vychytávek. Sedačky jsou rozdělené na červené pro „domácí“ a šedé pro „hráče hostů“. Unikátní počítací systém přesně určí a na displeji zobrazí, kolik cestujících zvolilo které sedadlo, tedy jaké je skóre hry mezi „domácími“ a „hosty“. To ale není jediná výjimečnost fotbalové Gambrinus tramvaje. Otázky z fotbalové historie a kuriozity kolem kopané i piva, prvky ze hřiště i z výčepu dokreslují fotbalovou atmosféru Gambrinus. Fotbalovou tramvaj oficiálně pokřtili se zástupci Plzeňského Prazdroje a Plzeňských městských dopravních podniků také hráči ligového týmu FC Viktoria Plzeň.

 

… a prošli se po přehlídkovém molu

ORNELA V KOPAČKÁCH – to byl název módní show, při které se po boku profesionálních modelek představila také osmička odvážných fotbalistů FC Viktoria Plzeň: Podle ohlasů do posledního místečka zaplněné M욝anské Besedy to Tomáši Borkovi, Tomáši Radovi, Lukáši a Tomáši Krbečkovi, Janu Lecjaksovi, Michalu Smejkalovi, Vítězslavu Brožíkovi i Janu Mudrovi na přehlídkovém molu v modelech z kolekcí salonu ORNELA a firem Mauro, Calvin Klein a PUMA náramně slušelo. Mezi hosty společenského večera nechyběli generální manažer klubu Zdeněk Kořínek, sportovní sekretář Roman Vonášek, Plzeňskou sportovní a.s. reprezentovala Jana Žítková a Občanské sdružení FC Viktoria Plzeň Petr Žítek.

 

 

Juniorka remizovala v Liberci

Cenný bod za bezgólovou remízu s rezervou Liberce přivezla ze severu Čech juniorka Viktorky. Byl to třetí nerozhodný výsledek svěřenců Františka Sluky v posledních třech zápasech.

Viktoria spoléhala na především obranu. Pozornou hrou přestála bez úhony úvodní nápor domácích a vyrážela do rychlých brejků, kterým ale scházelo přesné zakončení. „Na soupeře jsme se dobře připravili,“ vrací se k zápasu trenér juniorky František Sluka. „Na těžkém terénu jsme čekali bojovné utkání. Z propracované obrany jsme chtěli hrozit rychlými protiútoky. Soupeř měl sice optickou převahu, náznaky šancí jsme ale dokázali zlikvidovat. Nejnebezpečnější byly standardní situace,“ pokračoval kouč Sluka a pochválil brankáře Martina Ticháčka, který v prvním poločase zlikvidoval dvě šance Liberce: „Martin nás dokázal podržet. Pochvalu ale zaslouží celý tým. Kluci nechali na hřišti maximum, zápas doslova odbojovali.“

Po změně stran měl František Sluka starosti v defenzívě. Nejprve musel pro zranění břišních svalů odstoupil Jan Chvojan, poté jej následoval Zakopal. „Oba mladíci, jak Dvořák, tak Schuster, je však dokázali nahradit,“ ocenil výkon náhradníků trenér.

Ve druhém poločase si i Viktoria vytvořila šance a gól mohl dát Dvořák, po něm Leitl a hned dvakrát i Ondřej Vrzal. Těsně před koncem utkání se ocitl v ideální pozici Ondřej Šiml, ale jeho zpětnou přihrávku stačil jeden z domácích zadáků tečovat, a zápas tak skončil bez branek. „Kluky musím za předvedenou bojovnost pochválit,“ zakončil hodnocení trenér Sluka.

 

FC Slovan Liberec B - FC Viktoria Plzeň B 0:0

Viktoria Plzeň B: Ticháček, Mudra, Zakopal (58. Dvořák), Chvojan (46. Schuster), Lecjaks - Trantina, Šiml, Süsser,Šimr - Vrzal (90. Grambal), Leitl. Trenér F. Sluka

 

Sponzoři se utkávají už potřetí

Už třetí ročník zahájila na malém hřišti s umělým povrchem ve Štruncových sadech Sponzorská liga. Líté fotbalové boje partnerských firem FC Viktorie se rozhořely na konci října. Smyslem těchto klání je přiblížit partnerům a sponzorům klubu fotbalový život i z trochu jiné stránky, než „jen“ při ligových utkáních A mužstva.

Slavnostní výkop 3. ročníku Sponzorské ligy provedl generální manažer FC Viktoria Plzeň Zdeněk Kořínek, který pak pozorně sledoval celý úvodní zápas (Teplárenská – Daikin 8:2). „Sponzorská liga je výborný nápad a skvělá tradice,“ řekl stručně a výstižně Zdeněk Kořínek. Vítězem 1. ročníku se stalo mužstvo novinářů MEDIA TEAM, druhý ročník opanovala pořádající FC Viktoria Plzeň.

Do letošního třetího ročníku se přihlásilo šest týmů, které se utkají čtyřkolově každý s každým.

 

Program příštích kol:

4. kolo po 12.11.         18:00   Porsche Plzeň - Importex

                        19:00   Media Team - FC Viktoria

            st 14.11.          18:00   Daikin - Plzeňská Teplárenská předehráno 2:8

 

5. kolo po 19.11.         18:00   Plzeňská Teplárenská - Porsche Plzeň

                        19:00   FC Viktoria - Daikin

            st 21.11.          18:00   Importex - Media

                        19:00   FC Viktoria - Plzeňská Teplárenská

 

 

Program a výsledky mládeže

Celostátní liga staršího a mladšího dorostu (U19 a U17)

 

9. kolo             FC Viktoria Plzeň – FK Marila Příbram          3:1 (0:0), Puchmertl, Mudra 2  2:2 (2:0), Kocour, Aubrecht

13. kolo           FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko   0:0       4:2 (2:1), Hnát, Štefl, Šíša, Pěnička

14. kolo           Bohemians 1905 – FC Viktoria Plzeň  1:1 (1:0), Matas           3:0 (2:0)

15. kolo           FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava            hrálo se v pátek

 

 

Česká liga staršího a mladšího dorostu (U18 a U16)

13. kolo           FK Jablonec 97 – FC Viktoria Plzeň B           3:0 (1:0)           3:1 (1:1), Malcát

14. kolo           FC Viktoria Plzeň B – FK Kolín          3:0 (1:0), Ptáček, Mičkal, Bezděk      

15. kolo           AC Sparta Praha B – FC Viktoria Plzeň B      hrálo se dnes

 

 

Česká liga starších a mladších žáků (U15 a U13)

13. kolo           FK Teplice – FC Viktoria Plzeň          1:2 (1:1), Vaňous, Sýkora        2:1 (1:1), Vyleta

14. kolo           FC Viktoria Plzeň – SK Motorlet Praha          4:0 (1:0), Berenreiter 2, Mandula, Končal        1:3 (0:2), Hatina

15. kolo           FC Bohemians 1905 – FC Viktoria Plzeň        hrálo se dnes

 

 

Česká divize starších a mladších žáků (U14 a U12)

13. kolo           FC Viktoria Plzeň B – Tatran Sedlčany           3:1 (0:1), Hradecký, Filipec, Choun

14. kolo           FC Viktoria Plzeň B – TJ Sušice

 

 

V nominaci trio Viktoriánů

Hned tři hráče FC Viktoria Plzeň nominoval pro reprezentační soustředění trenér ČR U19 Jakub Dovadil. Na reprezentační sraz, který se uskuteční ve dnech 12. - 14. listopadu v Nymburce, pojedou Jan Lecjaks, Jakub Süsser a Jan Chvojan.

 

 

Zdeněk Šmejkal dal svůj první ligový gól a přispěl k výhře

Viktoria přivezla tři body z Kladna

Nesmírně cenné vítězství urvali hráči Viktorie Plzeň před týdnem na hřišti Kladna. Získané tři body je vynesli na šestou příčku tabulky Gambrinus ligy! Utkání na Kladně bylo zápasem dvou zcela rozdílných poločasů, což potvrdil i trenér Viktorie Stanislav Levý: „V první půli se nám dařilo a mohli jsme vést víc než 2:0. Škoda, že jsme nedali třetí gól, protože ten by domácí definitivně zlomil.“ To se ale Viktorii nepovedlo, a tak se šlo do kabin za dvougólového vedení hostů, tedy Viktorie Plzeň.

Do druhého poločasu vyrukovalo Kladno s otevřenou hrou na maximální riziko. Podařilo se mu vstřelit branku, ale na vyrovnání to už nestačilo. „Nechtěli jsme se nechat zatlačit do defenzívy. Ale soupeř podstatně zvýšil důraz a měl navrch v osobních soubojích. Měli jsme šance z protiútoků, ale na rozbitém hřišti nám scházela přesnost. Byl to boj až do konce, pro nás se šastným závěrem,“ dodal Stanislav Levý.

Dvojitý důvod k radosti měl na Kladně obránce Viktorie Plzeň Zdeněk Šmejkal. Kromě výhry svého týmu mohl slavit i svůj první gól v nejvyšší soutěži. Ve 39. minutě zvyšoval vedení Viktorie na 2:0 a vlastně vstřelil vítěznou branku! „Marek Jarolím kopal standardku, vlastně takový zkrácený roh. Stál jsme úplně volný na zadní tyči a míč proletěl až ke mně. Sice se mi zamotal pod nohy a já ho dotlačil do branky už vleže přes gólmanovy ruce, ale na kráse nezáleží, podstatnější je výsledek,“ vyprávěl po utkání Šmejkal, který obranu Viktorie posílil od sedmého letošního kola. „Dát premiérový ligový gól je samozřejmě moc příjemné, ale ještě lepší je, že se to stalo ve vítězném zápase,“ zopakoval Zdeněk Šmejkal a připustil, že ho první ligový gól bude něco stát do týmové pokladny: „To je jasné, za tohle se platí. Ale dám to rád,“ usmívá se Zdeněk Šmejkal.

 

 

Jak jsme hráli s Boleslaví

Zajímavosti a perličky z historie vzájemných zápasů Plzně s Mladou Boleslaví vybíral Václav Přibáň.

V Mladé Boleslavi se hraje 1. liga teprve čtvrtým rokem, a tak stále výrazně převažují zápasy ve druhé nejvyšší soutěži. Hned v úvodním kole sezóny 1981/82 vyhrála doma Ml. Boleslav nečekaně 2:0, ale již brzy se vše úplně otočilo. Zatímco v Plzni se hrálo o postup, boleslavští se propadli až na poslední místo, z něhož se jim podařilo definitivně uniknout a zachránit se až v předposledním kole. Jarní odveta v Plzni byla hladkou záležitostí domácích (4:1).

Plzeň vyhrála i podzimní utkání v příští sezóně, tentokrát 1:0. Také další zápas skončil výhrou domácích, tentokrát 2:1 pro Mladou Boleslav. V plzeňské brance, právě v den svých 37. narozenin, nastoupil naposledy její dlouholetý brankář Josef Čaloun.

V následující sezóně vyhrála Plzeň oba zápasy (vždy o branku), podzimní body z Ml. Boleslavi však byly v tomto ročníku úplně poslední, které plzeňští na soupeřových hřištích získali. Ze všech dalších utkání vozili už jen samé porážky (zbývající dva podzimní a všech sedm jarních zápasů). Tento nevídaný „rekord“ zůstal naštěstí dodnes nepřekonán, a to ani v pěti nevydařených prvoligových sezónách, které skončily sestupem. V jarní části se vždy venku podařilo alespoň jednou remizovat.

V sezóně 1984/85 doma Plzeň překvapivě podlehla Boleslavi (0:1), ačkoli měla jak v průběžné, tak i v konečné tabulce nejvyšší počet nastřílených branek ze všech týmů. Odveta v Ml. Boleslavi skončila 2:2, když plzeňští měli ještě pět minut před koncem dvoubrankovou ztrátu!

Další ročník znamenal pro Škodu Plzeň postup do 1. ligy a stejně jako dva roky předtím zvítězila nad Ml. Boleslaví v obou zápasech vždy o branku, doma 3:2, venku 1:0. Právě tato výhra v předposledním kole definitivně rozhodla o prvenství, nebo druhý Chomutov doma nečekaně podlehl Gottwaldovu.

Po roce po plzeňském sestupu se hrálo ve Štruncových sadech opět již na podzim sezóny 1987/88 a už po 13. minutách byl stav 2:0 – a zůstal až do konce. Na jaře se v Ml. Boleslavi hrálo bez branek, když plzeňský Jiří Sloup neproměnil penaltu.

Po dalším plzeňském sestupu z ligy, v sezóně 1989/90, byla plzeňská vítězství výraznější (3:0, 3:1), návrat do ligy se však již nekonal.

V podzimní části další sezóny naopak vyhrála (po šesti letech) Ml. Boleslav v Plzni 1:0. Byla to jediná domácí plzeňská porážka v tomto ročníku, která ji možná stála postup. Nepomohla už ani jarní výhra v Ml. Boleslavi 3:1.

Stejný výsledek (celkově potřetí v řadě) zopakovala Plzeň i v podzimní části sezóny 1991/92, jarní domácí utkání pak vyhrála rekordně 6:1. Tento příděl obdržel Oldřich Pařízek, později dlouholetý prvoligový brankář Příbrami a Žižkova. Vyloučen byl Václav Zejda, tehdy ještě ne jako rozhodčí, ale hráč Ml. Boleslavi. Středočeský klub skončil v této sezóně beznadějně poslední a sestoupil…

O tři roky později se boleslavští propadli až do divize, kde strávili dvě sezóny. Pak však zaznamenali dva postupy v řadě a po šesti letech návrat do 2. ligy. O rok později, rovněž po šesti letech (pro změnu prvoligových), se do stejné soutěže vrátila i Viktoria Plzeň. S Mladou Boleslaví se tedy utkala po sedmileté přestávce, a to hned v 1. kole sezóny 1999/2000. Viktoria vyhrála 4:0, když dvě branky padly z penalt. Úvodní zápas jarní části v Ml. Boleslavi skončil bez branek.

Po roční přestávce přijela Ml. Boleslav do Plzně již ve 2. kole a vyhrála 2:1 – obě branky vstřelil Dalibor Slezák (nyní hráč Bohemians 1905). Plzeňští byli v soutěži bez bodu poslední a tabulku uzavírali i po 3. kole, kdy získali první bod ve Zlíně. Boleslavští naopak 2. ligu vedli s plným počtem bodů! Opačně dopadl jarní zápas v Ml. Boleslavi, Viktoria domácím oplatila porážku stejným poměrem a vzkřísila naději na návrat do hry o postup, která však trvala přesně týden – pak přišel zápas se Zlínem (3:3). Podařilo se jen snížit bodovou ztrátu právě na Ml. Boleslav, která si udržela 3. místo.

V sezóně 2002/03 zvítězili vždy domácí, v Plzni 2:0 (toto je dodnes poslední plzeňská výhra), v Ml. Boleslavi v předposledním kole 5:2 (ještě tři minuty před koncem byl stav „jen“ 3:2…). I když o plzeňském postupu do ligy bylo rozhodnuto již dříve, tento příděl byl kaňkou na jinak úspěšné sezóně. Boleslavští doma nad Plzní vyhráli poprvé od června 1983!

V následujícím ročníku 2003/04 vybojovala Ml. Boleslav historický postup do nejvyšší soutěže, zatímco Viktoria Plzeň ji naopak na jeden rok opustila.

Premiérový vzájemný zápas v 1. lize se odehrál předloni v říjnu v Ml. Boleslavi (2:2), od té doby Viktoria boleslavským již nevstřelila branku, v jarní části doma prohrála 0:1.

V loňské sezóně skončila obě střetnutí bezbrankovými remízami, když výborně zachytal plzeňský brankář Michal Daněk, který kryl i pokutový kop Marka Kuliče. Zatím poslední utkání v Plzni, přesně před osmi měsíci, je vůbec první těchto soupeřů, které zde skončilo nerozhodně. Všechny předchozí remízy (od roku 1980) se odehrály v Mladé Boleslavi.

 

Přehled výsledků:

2.       1. kolo – 16.  8.  1981          Ml. Boleslav – Plzeň    2:0  ( 1:0 )

2.     16. kolo – 12.  4.  1982          Plzeň – Ml. Boleslav    4:1  ( 2:1 )

2.     14. kolo – 13. 11. 1982          Plzeň – Ml. Boleslav    1:0  ( 1:0 )

2.     29. kolo – 18.  6.  1983          Ml. Boleslav – Plzeň    2:1  ( 1:1 )

2.     11. kolo – 23. 10. 1983          Ml. Boleslav – Plzeň    1:2  ( 1:1 )

2.     26. kolo – 27.  5.  1984          Plzeň – Ml. Boleslav    1:0  ( 1:0 )

2.       9. kolo – 21. 10. 1984          Plzeň – Ml. Boleslav    0:1  ( 0:1 )

2.     24. kolo –  1.   5.  1985          Ml. Boleslav – Plzeň    2:2  ( 2:0 )

2.     14. kolo – 24. 11. 1985          Plzeň – Ml. Boleslav    3:2  ( 1:0 )

2.     29. kolo – 14.  6.  1986          Ml. Boleslav – Plzeň    0:1  ( 0:1 )

2.     10. kolo – 18. 10. 1987          Plzeň – Ml. Boleslav    2:0  ( 2:0 )

2.     25. kolo – 15.  5.  1988          Ml. Boleslav – Plzeň    0:0

2.     14. kolo – 12. 11. 1989          Plzeň – Ml. Boleslav    3:0  ( 2:0 )

2.     29. kolo –  9.   6.  1990          Ml. Boleslav – Plzeň    1:3  ( 1:2 )

2.     14. kolo – 21. 11. 1990          Plzeň – Ml. Boleslav    0:1  ( 0:1 )

2.     29. kolo –  9.   6.  1991          Ml. Boleslav – Plzeň    1:3  ( 0:1 )

2.     13. kolo – 10. 11. 1991          Ml. Boleslav – Plzeň    1:3  ( 0:0 )

2.     28. kolo – 31.  5.  1992          Plzeň – Ml. Boleslav    6:1  ( 4:0 )

2.       1. kolo –  1.   8.  1999          Plzeň – Ml. Boleslav    4:0  ( 2:0 )

2.     16. kolo –  5.   3.  2000          Ml. Boleslav – Plzeň    0:0

2.       2. kolo –  5.   8.  2001          Plzeň – Ml. Boleslav    1:2  ( 1:1 )

2.     17. kolo – 10.  3.  2002          Ml. Boleslav – Plzeň    1:2  ( 1:0 )

2.     13. kolo –  3. 11.  2002          Plzeň – Ml. Boleslav    2:0  ( 1:0 )

2.     29. kolo –  1.   6.  2003          Ml. Boleslav – Plzeň    5:2  ( 2:2 )

1.       9. kolo – 16. 10. 2005          Ml. Boleslav – Plzeň    2:2  ( 1:2 )

1.     23. kolo –  2.   4.  2006          Plzeň – Ml. Boleslav    0:1  ( 0:0 )

1.       3. kolo – 13.  8.  2006          Ml. Boleslav – Plzeň    0:0

1.     18. kolo – 11.  3.  2007          Plzeň – Ml. Boleslav    0:0

 

 

Cesta Pohárem ČMFS skončila na Bohemians

Čtvrté kolo bylo poslední pro letošní pou FC Viktoria Plzeň Pohárem Čerskomoravského fotbalového svazu. Viktoria prohrála na hřišti druholigových Bohemians 0:2 a byla ze soutěže vyřazena.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal bez velkých šancí. První náznaky ohrožení prostoru mezi tyčemi předvedli domácí ve 13. minutě po rohu a o deset minut později při další standardce – tentokrát při přímém kopu z dvaceti metrů. Obě střely ale mířily vedle. Plzeň se dostala ke slovu ve 26. minutě, ale ani pokus Šímy z voleje nebyl přesný. Domácí se znovu ozvali při volném kopu ve 30. minutě. Závěr půle patřil Viktorii, k nebezpečnému zakončení se ale hosté nedostali.

Do druhé půle vystřídal v plzeňském dresu Petra Šímu Ondřej Vrzal, ale obraz hry se nezměnil. Blesk z čistého nebe přišel v 63. minutě – Smola fauloval domácího Zoubka a kopala se penalta. Michal Daněk sice vystihl směr střely, gólu ale nezabránil – 1:0. Do další šance se dostal za chvíli znovu domácí Zoubek, Michal Daněk jeho střelu nadvakrát kryl. Kouč Plzně Stanislav Levý pak poslal na hřiště Malcharka a Psohlavce místo Vrzala a Borka a  hosté se nadechovali k vyrovnání. V 72. minutě Trapp odcentroval na Filla, který ale z osmi metrů přestřelil. V 78. minutě domácí gólman Beláň fauloval Filla a kromě žluté karty si vykoledoval také penaltu. K exekuci se postavil sám postižený Martin Fillo, kopl ji ale doprostřed a nechal Beláně chybu napravit. Domácí tak rozhodli v 83.minutě, kdy domácí kanonýr Šisler nádherně trefil z pětadvaceti metrů a vstřelil svůj druhý gól v zápase. V závěru ještě Bohemians nastřelili tyč plzeňské branky.

Trenér Stanislav Levý byl po zápase pochopitelně zklamán. „Chtěli jsme postoupit, cíl jsme nesplnili, spokojený být nemohu.“ uvedl Levý. „Penalta pro domácí přišla v okamžiku, kdy se lámal chleba. Nás to na chvíli vytrhlo z rytmu, ale vzpamatovali jsme se a vytvořili si převahu i šance a vybojovali také penaltu. Bohužel na rozdíl od domácích jsme ji neproměnili,“ litoval Levý. „Pak jsme otevřeli hru a ve snaze vyrovnat hráli na velké riziko, čehož domácí využívali k brejkům. Z jednoho pak rozhodla krásná Šislerova střela. Bohemians považuji úrovní za ligové mužstvo,“ ocenil Stanislav Levý kvalitu soupeře.

 

4. kolo Poháru ČMFS

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0), Branky: 63. z pen. a 83. Šisler

Viktoria: Daněk - Šmejkal, Halama, Zakopal, Smola - Fillo, Jarolím, Trapp, Šíma (46. Vrzal, 70. Malcharek) - Borek (70. Psohlavec), Smejkal.

 

 

FK Mladá Boleslav

 

Vedení klubu:

Prezident klubu a předseda představenstva:     Josef Dufek

Viceprezident klubu:     Ing. František Petrtýl

Generální ředitel:          Jaromír Šeterle

Sportovní ředitel:          Zdeněk Kudela

Provozně-technický ředitel:      Pavel Janák

Ředitelka pro marketing a komunikaci: Ing.Eva Eliášová

Asistent sportovního ředitele:    Ladislav Prostecký

Asistentka generálního ředitele: Petra Vrátná

Ekonomka klubu:         Jana Veselá

Organizační manažerka:           Miroslava Malíková

Účetní: Marie Svárovská

Asistentka pro marketing a reklamu:     Andrea Nováčková

 

 

Realizační tým

Trenér: Zdeněk Ščasný

Asistent:           Petr Čuhel

Trenér brankářů:          Marek Juska

Kondiční trenér:           Jiří Ryba

Lékař:  MUDr. Josef Horák

Lékař:  MUDr. Miroslav Sinkule

Masér: Václav Kubíček

Kustod:            Pavel Uhlíř

 

 

Soupiska A mužstva

Brankáři:

1          Petr Pižanowski           (1974)

12        Jan Šeda          (1985)

27        Miroslav Miller (1980)

 

Obránci:

            Václav Procházka        (1984)

3          František Ševinský       (1979)

4          Adrian Rolko   (1978)

9          Milan Kopic     (1984)

17        Jan Rajnoch     (1981)

21        TomᚠBrezinský         (1986)

23        TomᚠHrdlička           (1982)

 

Záložníci:

6          Václav Kalina  (1979)

8          Marek Matějovský      (1981)

13        TomᚠPoláček            (1980)

15        Petr Voříšek    (1989)

19        TomᚠFabián  (1989)

22        David Brunclík (1985)

24        Jaroslav Dittrich           (1982)

25        Jan Riegel        (1980)

28        David Vaněček            (1988)

30        Radim Nečas   (1988)

 

Útočníci:

            Jakub Řezníček            (1988)

7          Radim Holub    (1975)

10        Ivo Táborský   (1985)

11        TomᚠSedláček          (1980)

16        Martin Fenin    (1987)

18        Alexandr Noël Mendy (1983)

20        Jan Kysela       (1985)