FC Viktoria Plzeň představuje zbrusu nový klubový autobus, který pochází z limitované série 100 kusů od německého výrobce MAN. Nejvíce výrazná je na něm fanouškovská vlajka v zadní části a přehled klubových úspěchů. Viktoriány odveze již na první jarní ligové kolo do Opavy.

Do Opavy zítra vyrazíme v novém! Viktoria představuje zbrusu nový klubový autobus, který si ve čtvrtek poprvé prohlédli i samotní hráči Viktorky. Nyní máte tuto možnost i vy. Viktoriáni, jak se vám líbí?

Hráče i trenéry čeká na cestách za soupeři veškerý potřebný komfort.

Zde je několik technických zajímavostí:

  • autobus je vyrobený v rámci limitované série ke 100. výročí automobilky MAN a má maximální možnou výbavu. Stejným typem autobusu ke svým zápasům vyjíždí například Bayern Mnichov.
  • délka autobusu je 13,3 a výška 3,9 metrů
  • autobus má celkem 56 míst, tedy o dvě méně než jeho předchůdce. Znamená to více místa na nohy, samozřejmostí je možnost sklopení či vysunutí jednotlivých sedaček do uličky, čímž se prostor ještě zvětší.
  • nechybí ani čtyřzónová klimatizace, moderní audio i videosystém, lednice, WC, kuchyňka
  • autobus samozřejmě splňuje nejpřísnější emisní normy

Moderní vzhled nového autobusu zaujme na první pohled novým designem. Černou barvu nahradila jedna z klubových barev – modrá. V zadní části pak dominuje velká viktoriánská vlajka s logem klubu. Na boční i zadní části jsou zobrazeny všechny trofeje, které klub v uplynulých letech získal.

„Líbí se nám. Na první pohled je výrazný, v klubových barvách, my jsme spokojeni,“ řekl po první prohlídce za celou viktoriánskou kabinu obránce Radim Řezník. „Hlavně si všichni přejeme, abychom v něm přivezli tolik bodů a úspěchů, jak s tím starým černým,“ přidal se řidič klubového autobusu Václav Bešta.

Viktoriáni, držte nám palce, již zítra vyrážíme do Opavy!