Výjimečnou možnost dostali žáci ze základní školy Chrást, kteří v rámci projektu Viktorka do škol připravili nejhezčí plakát připomínající historickou událost ke 108. narozeninám Viktorie Plzeň. Odměnou jim byla návštěva tréninku A týmu, focení s hráči či trenérem Pavlem Vrbou a fotbalová soutěž na konci tréninku s hráči.

Po příchodu do tréninkového areálu v Luční ulici se skupinka dvanácti žáků deváté či osmé třídy ZŠ Chrást mohla vyfotit například s hlavním trenérem Pavlem Vrbou, který tradičně dorazil mezi prvními. To si žáci vybojovali v soutěži, o níž naleznete více informací ZDE.

Zároveň měli možnost sledovat celý trénink a po jeho konci se jim dokonce naskytla unikátní příležitost – zúčastnit se miniturnaje v penaltách se samotnými hráči FCVP. Tři týmy si převzali kapitáni Jean-David Beauguel, Michael Krmenčík a David Limberský. Jednu méně početnou skupinu ještě doplnil Radek Barták alias FCVP_Typci, viktoriánský hráč eSportu. Kopalo se proti Dominiku Sváčkovi a také Tomáši Novákovi, juniorovi, který nyní s A týmem absolvuje tréninky.

Vítězem se stala Limberského skupina, která měla možnost vybrat trest pro kapitány zbylých dvou skupin – útočníci Krmenčík s Beauguelem se tak museli projet po mokré ploše.

Zvláštní moment následoval na úplném konci, kdy David Limberský odměnil jednoho z žáků Daniela Bendu novými kopačkami. Ty mu dal výměnou za oblíbený starší model, s nímž shodou okolností plzeňský obránce odehrál část předminulé sezony a mladík je následně získal po mistrovských oslavách.

Projekt Viktorka do škol tedy opět nabídl unikátní možnost a nezapomenutelný zážitek!!

Viktorka do škol má za cíl zapojit školy do dění okolo klubu FC Viktoria Plzeň. Pravidelně jsou pro školy pořádány soutěže se zajímavými cenami. Vybraní žáci dostávají na zápasy vstupenky. Případní noví zájemci o vstup do projektu se nám mohou ozývat na e-mailovou adresu belsan@fcviktoria.cz.

Mediálním partnerem projektu je Plzeňský deník.

Fotogalerie