Pondělní deníky se obsáhle věnují nedělnímu vítěznému utkání Viktorie s Mladou Boleslaví. Vybrali jsme pro vás některé zajímavé články.   Plzeňský útočník se proti...

logo_dnes.jpgPlzeňský útočník se proti Mladé Boleslavi dostal do tří tutových šancí, ale nedal žádnou

Smejkal zahazoval šance: V kopačkách to nebylo

12.11.2007 10:49 - P l z e ň  -  Smutný hrdina. Plzeňský útočník Michal Smejkal proti Mladé Boleslavi (2:0) představoval největší nebezpečí pro gólmany.

Vypracoval první gól pro Marka Jarolíma, sám mohl z obrovských šancí vstřelit tři góly. Ale nedal. Že by si dlouhán v plzeňském útoku obul špatné kopačky?

"Ne, to si nemyslím. V těchto se mi hrálo docela dobře," reagoval smutně Michal Smejkal.

Z trávníku odkulhal až deset minut před koncem zápasu za potlesku fanoušků. "V těch kopačkách jsem hrál naposledy v Brně. No, tam jsem taky měl velkou šanci.

Ale až mi tam spadne jeden gól, prolomím smůlu. Bude mi to tam padat," věřil.

Největší šance? Do té se Smejkal dostal v 38. minutě. Byl zcela sám před brankářem Millerem, fanoušci na tribuně už jásali, jenže míč se kutálel vedle pravé tyče do zámezí.

"Sjelo mi to z nohy... Byl těžkej terén... No, ale hlavně jsem to blbě trefil," zlobil se na sebe Smejkal.

Do gólových šancí se dostává v každém utkání, ale střelecky se trápí. "Jasně, že mi to vadí. Ale důležité je, že se dneska vyhrálo a máme tři body," konstatoval Smejkal.

"Horší by bylo, kdybych nedal gól za stavu 0:0, nebo kdybychom prohrávali. To by mě mrzelo určitě o hodně víc," uvažoval.

Skórovat mohl i zkraje druhého poločasu. Nejprve hlavou mířil těsně mimo, pak selhal i z další jasné pozice, pět metrů před brankou.

Jeho akce "hlídal" především stoper Procházka, ještě v září Smejkalův spoluhráč. "Na to jsem ani nekoukal, ale hrálo se mi na něj dobře. Snažil jsem se plnit to, co jsme si dohodli. Kluci se mi snažili dávat míče do těla. A z toho padl i nᚠprvní gól," mínil Smejkal.

Plzeň unaveného soupeře z Mladé Boleslavi zlomila už v první půli
Třetí výhra za sebou. Plzeň jede
logo_dnes.jpg12.11.2007 10:53 - P l z e ň  -  Olomouc, Kladno a Mladá Boleslav. Fotbalisté Viktorie Plzeň jedou na vítězné vlně. Na domácím trávníku porazili ve 13. kole Gambrinus ligy celek Mladé Boleslavi 2:0 a připsali si třetí výhru v řadě. "Říkal jsem to už po zápase s Olomoucí, že bychom měli nastartovat vítěznou sérii," usmíval se kapitán Viktorie Plzeň Marek Jarolím.

"Doufám, že do konce podzimu ještě nějaký bod přidáme." Jako správný kapitán zavelel k útoku na tříčlennou obranu Mladé Boleslavi. Ve 12. minutě se probíjel do velkého vápna hostů, ale obránci mu míč stačili ukopnout. Po necelé půlhodině už byl úspěšný a gólmana Millera překonal parádním obloučkem z hranice pokutového území.

"Dostal jsem od Míši Smejkala výbornou přihrávku. Viděl jsem, jak se gólman Miller pohnul kupředu, a tak jsem se rozhodl pro lob," vysvětlil Jarolím.

Domácí předváděli dál hru plnou kombinačních akcí. Kapitán Plzně byl i u druhého gólu. Po kombinaci s Fillem jej obránci Boleslavi zastavili faulem. Ten rozehrál Róth a Fillo nadvakrát překonal Millera. Byl to gól do šatny. Hodiny totiž ukazovaly 45. minutu.

"Vůbec jsme v prvním poločase nehráli to, co jsme si řekli před zápasem.

Nechali jsme hrát Plzeň, přitom jsme je nechtěli nechat kombinovat," přiznal stoper Mladé Boleslavi Václav Procházka, který za středočeský celek nastoupil poprvé v lize po přestupu z Plzně.

Viktoria si chvílemi pohrávala se soupeřem jako kočka s myší. Platilo to především o úvodní čtvrthodině druhého poločasu. Boleslavští se snažili útočit, ale domácí jim brali míče ve středu hřiště a vytvářeli si brankové šance jako na běžícím pásu. Jen útočník Smejkal zahodil tři z kategorie obrovských.

"V minulých zápasech jsme několikrát neměli výsledky, ale podali jsme alespoň kvalitní výkon. Dnes nám chyběl pohyb, agresivita, prostě všechno, s čímž jsme zde mohli případně uspět," konstatoval kouč Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný.

"Projevila se na nás únava ze čtvrtečního utkání Poháru UEFA. Bylo to cítit, začali jsme hrát až po hodině, což bylo pozdě," sdělil Procházka.

"Věděli jsme o ofenzivní síle Mladé Boleslavi na trávnících soupeře, a tak jsme se snažili vsadit na zahuštěný střed hřiště a agresivní pojetí.Přineslo nám to nejen šance, ale i zasloužené vedení. Klíčem k úspěchu byl ale nakonec druhý gól před přestávkou, po němž jsme se hodně uklidnili," doplnil kouč Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Jarolím: Můžeme se dostat vysoko

dnes 2:09 PLZEŇ - Fotbalové Viktorii Plzeň chybí dirigent, režisér hry, říkalo se ještě nedávno. Jenže to už přestává platit. Roli tvůrce hry uchopil pevně do svých rukou Marek Jarolím.

plz_denik.jpgOdchovanec pražské Sparty zraje v dresu Viktorie jako víno. Umí přidržet míč ve středu pole, dokáže se prosadit v souboji jeden na jednoho. Přesnou přihrávkou posílá do šancí své spoluhráče nebo akci sám úspěšně zakončí.

Kapitánskou pásku nosí na podzim zaslouženě, jako správný vůdce se zachoval i včera v utkání s Mladou Boleslaví. Po půlhodině hry si chytře naběhl za obranu soupeře na přesnou přihrávku Smejkala, lišáckým obloučkem přehodil brankáře Millera a otevřel skóre.

„Nechal jsem si balon skočit a mezitím jsem okem mrknul, kde stojí brankář Miller. Všiml jsem si, že trošku nakročil dopředu, a v tu chvíli je neúčinnější gólmana přelobovat. Naštěstí se mi to povedlo,“ usmíval se Marek Jarolím.

Kapitán Viktorie připravil vzápětí krásnou individuální akcí vyloženou šanci pro Smejkala, ale ten ze dvou metrů netrefil prázdnou branku. „To byla velká škoda, mohli jsme být v klidu už daleko dříve,“ litoval muž zápasu.

Klid do řad Plzeňanů přinesla poslední minuta prvního poločasu. A byl u toho opět Marek Jarolím.

„Po faulu na mě jsme kopali standardní situaci. Ferenc Róth balon parádně přetáhl ke vzdálenější tyči na osamoceného Martina Filla a ten nadvakrát překonal Millera,“ komentoval druhý gól Viktorie její kapitán.

Výhry nad silným týmem Mladé Boleslavi si Jarolím cení. „Po dlouhé době to byl soupeř, který přijel do Plzně hrát fotbal, a za to před ním smekám. I nám se hrálo mnohem lépe, měli jsme dost prostoru,“ míní.

Jeho tým vyhrál už potřetí za sebou a v tabulce postoupil už na páté místo. „Vzhledem k losu v závěru podzimu cítíme velkou šanci dostat se v tabulce vysoko.

Po reprezentační přestávce hrajeme v Jablonci, potom doma hostíme České Budějovice a bez šancí nejsme ani na Spartě. Do konce podzimu musíme šlapat a udělat ještě nějaké body,“ slibuje Marek Jarolím.