Ve středu 18. března odehraje Viktoria odložené utkání 19. kola Synot ligy proti Slavii Praha. Jako tradičně si fanoušci před utkáním budou moct zakoupit bulletin Viktorián, který kromě rekapitulace posledních zápasů západočeského celku, představení soupeře z hlavního města nebo aktuálních výsledků mládežnických družstev nabídne velký rozhovor s Aidinem Mahmutovičem.

Zimní posila Viktorie nabídne všem fanouškům svůj fotbalový příběh. Kvůli rostoucímu napětí v Bosně a Hercegovině, které později vyvrcholilo v Bosenskou válku o nezávislost, začal s fotbalem až mezi deseti a jedenácti lety. „V mých začátcích mě připravovali hlavně dva trenéři, Hajrudin Deljkič a Sakib Zenilovič. Ti trénovali žáky a vedli mě při prvních fotbalových krocích,“ dodává. Ve škole to mladému Aidinovi šlo, i když musel docházku kombinovat s fotbalem. „Nebyl jsem špatný žák. Na základní škole jsem nebyl nejlepší, ale ani nejslabší. Vždycky jsem se držel v takovém tom průměru,“ říká Mahmutovič. 

Ač je známý především jako skvělý útočník a i za vzor měl rozeného snajpra Thiery Henryho, v útoku začal nastupovat až v pozdějším věku. „Do mých šestnácti nebo sedmnácti let jsem hrál beka a dával jsem dokonce z téhle pozice dost gólů. Teprve v týmu U19 jsem začal hrát v útoku a přišlo to docela náhodou. V jednom utkání jsme neměli moc útočníků a trenér nevěděl, koho tam postavit. Šel jsem na hrot a dal tři góly, od té doby jsem hrál už jen v útoku,“ směje se Mahmutovič.

Kompletní rozhovor s plzňským útočníkem najdou všichni příznivci červeno-modrých barev v bulletinu Viktorián. Magazín lze zakoupit u kolportérů v areálu Doosan Areny za 19,- Kč. Bulletin je slosovatelný, vyhlášení soutěže, ve které bude tentokrát možné vyhrát vstupenky na kvalifikační utkání české reprezentace proti Lotyšsku, proběhne o poločasové přestávce přímo u hřiště.