Stejně tak jako při minulých domácích zápasech, i tentokrát si budou moci návštěvníci pondělního utkání Gambrinus ligy, ve kterém do Plzně zavítá pražská Slavia, zakoupit slosovatelný klubový bulletin Viktorián. Ceny pro výherce připravila FC Viktoria Plzeň.

Stejně tak jako při minulých domácích zápasech, i tentokrát si budou moci návštěvníci pondělního utkání Gambrinus ligy, ve kterém do Plzně zavítá pražská Slavia, zakoupit slosovatelný klubový bulletin Viktorián. Ceny pro výherce připravila FC Viktoria Plzeň.

V magazínu najdete poohlédnutí za posledními zápasy prvního týmu, stejně tak jako pozápasové reakce aktérů. Chybět nabude ani oblíbený rozhovor, ve kterém tentokrát přiblížíme šestadvacetiletého odchovance příbramského fotbalu – Františka Rajtorala. Ten si během letošní sezony svými výkony řekl o reprezentační pozvánku od trenéra Michala Bílka. „Dozvěděl jsem se to před novináři. Byl konec tréninku a najednou mi říkají, že tam na mne čekají novináři. Bylo jich tam tolik a já nevěděl, co se děje. Přiznám se, že jsme ani nevěděl, že se ten den měla oznámit nominace. Vůbec jsem to nesledoval, takže to pro mne bylo takové příjemné překvapení. Velmi mne to potěšilo,“ tvrdí fotbalista, který má dostatek zkušeností s reprezentačním trikotem z mládežnických kategorií

Ve své fotbalové kariéře prošel i obdobím, na které nevzpomíná nejraději. Stopku mu totiž v sezoně 2008 vystavil únavový syndrom. A tak začínal František Rajtoral znovu od nuly. S tím přišlo i rozhodnutí o změně působiště. „Musím říci, že ze začátku to nebyly významné projevy. Nepřikládal jsem tomu žádnou váhu, ale pak to skončilo tak, že jsem nemohl přeběhnout ani šířku hřiště. Hůře se mi dýchalo, měl jsem větší tepovou frekvenci. Vážně to nešlo,“ popisuje v rozhovoru příznaky nemoci.

Díky třetímu místu ve skupině Ligy mistrů mohli Západočeši v ochutnávání atmosféry pohárové Evropy pokračovat i v jarní části sezóny, nebo postoupili do Evropské ligy. Los přisoudil Viktorce znovu slavného soupeře. Schalke 04, tak se jmenoval další plzeňský sok. A byl to právě „Rajty“, kdo v posledních minutách základní hrací doby druhého utkání alespoň o půlhodiny oddálil oslavy Schalke z postupu, když se mu podařilo vyrovnat na 1:1. „Schalke se už asi vidělo v dalším kole. Najednou ale přišlo vyrovnání před koncem. Odražený balon se dostal ke mně. Já si říkal, že nemáme co ztratit, a tak jsem už tou dobou hrál mezi útočníky a záložníky. Střela mi sedla a nastal obrovský výbuch euforie. Zmrazili jsme celou Veltins Arenu,“ popisuje.

Ve Viktoriánu pochopitelně naleznete také informace o dění v juniorském týmu, či reportáže z mládežnických týmů, ženského fotbalu. Bulletin je navíc slosovatelný o zajímavé ceny. Ty si výherci převezmou během poločasové přestávky. Přejeme příjemné čtení, magazín za tradičních 19 Kč si můžete zajistit u všech vchodů a kolportérů.