Cesta Viktorie Plzeň MOL Cupem opět skončila v osmifinále. Západočeši v Doosan Areně podlehli ostravskému Baníku v prodloužení 2:3. Na tiskové konferenci zhodnotili utkání trenér Pavel Vrba a obránce Radim Řezník.

„Zápas měl určitý náboj a dobrou kvalitu. Z naší strany je ale pochopitelně špatně, že Baník vybojoval postup. My se z toho musíme poučit i vzhledem k sobotnímu zápasu, který nás čeká,“ přemýšlí o nadcházejícím ligovém duelu trenér Pavel Vrba. „Baník v letošní sezoně je úplně jiný než v té minulé. Jde o sebevědomé mužstvo, které bude v domácím prostředí ještě silnější,“ ví kouč.

V utkání dostali prostor i hráči širšího kádru. „Vzhledem k programu, jaký máme, jsme chtěli zátěž rozložit i mezi hráče, kteří moc prostoru neměli. Tím ale nebudeme omlouvat to, že jsme nepostoupili,“ řekl Vrba. Po zranění si například zahrál Jan Kopic. „Teprve nedávno s námi začal naplno trénovat, chtěli jsme tedy, aby měl nějakou zápasovou zátěž. Zatím to ale bylo jen na těch necelých 60 minut,“ vysvětlil trenér Viktorie.

A co podle něj rozhodlo o osudu utkání? „Osobně si myslím, že jedna minuta. Měli jsme stoprocentní šanci, kterou jsme nedali a Baník z protiútoku rozhodl o postupu. Mrzí mě, že jsme nepostoupili, na druhou stranu Baník dal tři góly a postoupil zaslouženě,“ uzavřel své hodnocení trenér.

Zápas zhodnotil také Radim Řezník. „Začali jsme dobře, dali jsme hezký gól na 1:0. Pak jsme ale inkasovali a i když jsme vyrovnali a měli šance, dostali jsme další gól na 2:3. Poté už to bylo na krev, kluci se vydali. Chtěli jsme postoupit, ale bohužel,“ mrzelo ho. „Musíme zvednout hlavy a věřím, že v sobotu si zase odvezeme výhru my,“ dodal vzápětí.

Fotogalerie