12. 11. 2018    Juniorka - reportáž

Juniorka po čtyřech zápasech konečně vyhrála! Vítězný gól dal Bucha

FC Viktoria Plzeň

15. kolo / Pondělí 12. 11. 2018, 13:00 / SCM Mladé

15. kolo / Pondělí 12. 11. 2018, 13:00
SCM Mladé

SK Dynamo Č. Budějovice

1:3

(1:1)

FC Viktoria Plzeň

sestavy

SK Dynamo Č. Budějovice

Luksch – M. Řezáč, Kočí (C), Tomášek, Krejčí – Čermák (57. Zachař), Tomek – Matoušek, Lindák, Kalousek – Sajčič.

FC Viktoria Plzeň

Sváček – Brož, Hranáč, O. Pek, Svoboda – Bucha, Petr (90. Patrovský) – P. Řezáč (59. J. Pek), Pavlík (C) (84. Uzlík), Provod (90. Bartůněk) – Arzberger (66. Pihrt).

statistiky

Branky: 25. Matoušek – 22. Arzberger, 51. Bucha, 87. Uzlík, ŽK: M. Řezáč – Svoboda, Rozhodčí: Cieslar – Kožár, Pečenka.

Diváci: 40

Junioři nastoupili v Českých Budějovicích v sestavě s Dominikem Sváčkem a Pavlem Buchou. A druhý jmenovaný se postaral o vítěznou branku, Plzeňští vyhráli 3:1. Další góly přidali TomᚠArzberger s Václavem Uzlíkem.

Do vedení šla jako první Viktoria Plzeň. Po přímém kopu z dálky pálil po zemi Petr Řezáč, Luksch balon pouze vyrazil a dobíhající TomᚠArzberger ho dorazil za jeho záda – 1:0. Jenže České Budějovice rychle srovnaly. Michal Řezáč odcentroval na hlavu Jakuba Matouška, jehož pokus Dominik Sváček nezastavil. V závěru úvodního poločasu mohlo domácí Dynamo odskočit do vedení, ale Kalouskovo zakončení skončilo na tyči plzeňské brány.

Druhý poločas zahájili červenomodří tím nejlepším možným způsobem – gólem! V 51. minutě dostal přihrávku do pokutového území Pavel Bucha, který propálil brankáře Matěje Luksche. Domácí celek se snažil vyrovnat, viktoriáni však své vedení drželi. A v 87. minutě ho dokonce navýšili, tři minuty po svém příchodu na hřiště se prosadil Václav Uzlík po přihrávce Lukáše Provoda!

Juniorka tak po čtyřech zápasech konečně zvítězila, v Českých Budějovicích uspěla 3:1!

Foto: Michal Bártík