19. kolo / Sobota 30. 3. 2019, 11:00 / ZŠ Šoupala

3:0

(1:0)

Zouhar – Hasala, Zálešák, Kulig, Tijani, Jaroň (85. Heller), Kostka (87. Bloksch), Blahuta, Kuběna, Zajíček, Nagy.

Bleha – Halász, Gabriel, Strmiska, Žilák – Ruda, Lehký (66. Fišer), Kodýdek – Vrba, Pecháček (61. Renza), Václavík (80. Kotěšovec).

Branky: 20. Tijani, 47. Jaroň, 82. Nagy, ŽK: Kulig – Ruda, Rozhodčí: Dohnálek – Dorušák, Ehrenberger.

Diváci: 100

Pavel Fořt (FC Viktoria Plzeň): „Prvních 10 minut bylo vyrovnaných, velkou šanci Baníku chytil Bleha, pak měl na druhé straně možnost Kodýdek. Následně mi přišlo, jakoby to kluky zlomilo, takových 12-13 minut byl Baník lepším soupeřem, byl silnější na míči a potrestal nás gólem. Pak jsme přebrali inicitavu my, do konce poločasu jsme byli lepší, kluci se nebáli hrát, rozehrávali jsme do středu, kde jsme měli převahu o jednoho hráče. Soupeř hrál vysoký presink a to nám vyhovovalo, bohužel jsme z šancí neskórovali. Do druhého poločasu jsme vlétli stejně, bohužel jsme brzy z brejku obdrželi na 0:2 a kluci si přestali věřit. Baníku narostla křídla a my na to nedokázali zareagovat. Ve druhém poločase nám hodně bránili tvořivého Kodýdka, navíc jsme byli nervózní a báli jsme se hrát. Baník byl ve druhé půli jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězil 3:0. U našich kluků mi chybělo to, co předvedli v minulém zápase s Olomoucí, že i když se nedařilo technicky a kombinačně, tak tam byla vůle po vítězství. Tentokráte jsme to druhém gólu zabalili, přitom 2:0 není rozhodnutý zápas. Kluci na však to nezareagovali úplně tak, jak jsme chtěli. Vždycky jsme dosud dokázali zápasy otáčet, tentokráte to chybělo, ale Baník byl prostě velice silný soupeř a ve druhém poločase nás předčil. Není to však žádná katastrofa, ale musíme se poučit z chyb. Bez nasazení a vůle po výhře hrát nejde, v této kategorii už si člověk nemůže dovolit vypnout ani na dvě minuty.“