22. kolo / Neděle 20. 3. 2016, 15:45 / Stadion u Nisy

(0:1)

24. Ďuriš

Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný (C), Bartošák (46. Jefremov) – Breite, Machuča (64. Folprecht) – Bartl, Shala (73. Rabušic), Sýkora – Bakoš

Kozáčik – Matějů, Hejda (49. Baránek), Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Rajtoral (74. Petržela), Kolář (84. Holenda), Kovařík – Ďuriš

Branka: 24. Ďuriš, ŽK: 36. Hovorka, 87. Rabušic – 35. Matějů, 67. Rajtoral, 78. Hořava, 87. Ďuriš, Rozhodčí: Zelinka – Blažej, Vlasjuk

Diváci: 5437

Viktorii čekala ve 22. kole SYNOT ligy cesta na sever Čech k zápasu se čtvrtým týmem tabulky Slovanem Liberec. Viktoria na stadionu U Nisy v posledních dvou zápasech nedokázala zvítězit. Základní sestava, která nastoupila do utkání, byla beze změny oproti poslední ligové výhře nad Bohemians Praha 1905.

První výraznou šanci si připsali domácí. V 10. minutě se po faulu Hubníka na Bakoše k přímému kopu postavil LukᚠBartošák a technickou ranou k pravé tyči nechal vyniknout Kozáčika. O sedm minut později pálil za vápnem liberecký Shala, ale ani on slovenského reprezentačního gólmana nepřekonal. První výraznější šance Viktorie měla hned gólové parametry. Nepřesný centr Rajtorala se dostal k Tomášovi Hořavovi, jeho pohotovou střelu ale Koubek vytěsnil na rohový kop. Ve 24. minutě Aleš Matějů vybojoval míč, prostrčil ho Rajtoralovi, který přesnou přihrávkou vysunul Michala Ďuriše do vápna. Pro nejlepšího ligového střelce nebyl problém překonat Koubka – 1:0 pro Plzeň. Pro slovenského útočníka to byla již patnáctá branka v ligovém ročníku. O několik minut později nebezpečně pálil Breite. Jeho střela ale Kozáčikovi výraznější problémy nenadělala. Zbytek poločasu již výraznější šanci nepřinesl.

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Viktoria. Ovšem už po několika minutách musel Karel Krejčí nuceně střídat Hejdu, kterého nahradil Baránek. Ačkoliv se viktoriáni tlačili do šancí, žádná výrazným ohrožením Koubka neskončila. V 60. minutě mohl vyrovnat Bartl, ten ale po sklepnutí Bakoše z velmi dobré pozice pálil nepřesně. V 67. minutě viděl 4. žlutou kartu v sezoně František Rajtoral, který tak proti Jihlavě nebude moct nastoupit. K závěru zápasu domácí stupňovali tlak, který přinesl ještě jednu velkou příležitost. V první minutě nastavení se míč dostal k Bakošovi, který ovšem trefil jen prostředek brány, kde stál Kozáčik. Viktoria tak zvítězila pojedenácté v řadě a z Liberce si odváží tři body za výhru 1:0.