27. kolo / Pondělí 30. 4. 2012, 18:00

3:0

(3:0)

SK Slavia Praha

Branky: 9. Bakoš, 18. a 44. Petržela ŽK: Latka, Dostál, Veselý Rozhodčí: Radek Matějek - Václav Štěrba, Josef Košec Diváci: 11 412

Ve 27. kole Gambrinus ligy, v předposledním představení před vlastními fanoušky, nastoupili viktoriáni proti pražské Slavii. Soupeři Viktorky určitě nevychází sezóna podle jeho představ, nebo mu v probíhajícím ročníku patří až dvanáctá příčka. Výrazného zlepšení svého postavení v tabulce se slávisté nedočkali ani pod Martinem Poustkou, už třetím trenérem v sezóně. To Viktorii patřilo před výkopem pondělní dohrávky třetí místo se ztrátou osmi bodů na vedoucí Liberec.

Ve 27. kole Gambrinus ligy, v předposledním představení před vlastními fanoušky, nastoupili viktoriáni proti pražské Slavii. Soupeři Viktorky určitě nevychází sezóna podle jeho představ, nebo mu v probíhajícím ročníku patří až dvanáctá příčka. Výrazného zlepšení svého postavení v tabulce se slávisté nedočkali ani pod Martinem Poustkou, už třetím trenérem v sezóně. To Viktorii patřilo před výkopem pondělní dohrávky třetí místo se ztrátou osmi bodů na vedoucí Liberec.

Po čtyřech minutách hry mohla padnout úvodní branka utkání. Do stoprocentní gólové šance se dostal po přihrávce za obranu Milan Nitrianský, který zakončoval nikým neatakován z malého vápna. Roman Pavlík v plzeňské brance se zaskvěl a Nitrianského pokus zneškodnil. Tep fanoušků Viktorky však zůstal stále vysoký, nebo se míč po Pavlíkově zásahu objevil znovu u Nitrianského. Jedenadvacetiletý záložník hostů naštěstí na gólmana Viktorie nevyzrál ani svou dorážkou z bezprostřední blízkosti. O pět minut později odpověděli šancí viktoriáni. A Marek Bakoš ukázal sešívaným, jak se má naložit s brankovou příležitostí. Po zmatcích v obraně Slavie rozehráli Plzeňané rychle aut, do otevřené defenzívy hostů se vřítil Václav Pilař, který nahrávkou pod sebe našel nabíhajícího Bakoše. Slovenský kanonýr dopravil ve skluzu míč za záda bezmocného Kamila Čontofalského. 1:0 pro Viktorku. Souboj krajanů, Čontofalského a Bakoše, se opakoval i ve 12. minutě. Tentokrát z něj vzešel jako vítěz brankář pražského celku. V 18. minutě přidala Viktorka druhý zásah. Václav Pilař se proháčkoval do obrany hostů, snažil se obejít Čontofalského, ale slovenský gólman proti němu skvěle zasáhl. „Kulatý nesmysl“ se však vzápětí odrazil zpět k rychlonohému středopolaři, který ho poté poslal na Milana Petrželu. Viktorián s jedenáctkou na zádech už měl velmi jednoduchou pozici, nebo z deseti metrů zakončoval do odkryté brány. Nemýlil se, a tak zaplněná Doosan Aréna podruhé propukla v jásot. Jen kousek chyběl k tomu, aby se v 25. minutě radovali viktoriáni potřetí. Daniela Koláře ale vychytal Čontofalský a odražený míč do poloprázdné brány nedokázal nasměrovat aktivní Václav Pilař. Skóre tak zůstalo v poměru 2:0. Stejný výsledek svítil na světelné tabuli i po přímém kopu Pavla Horvátha z hranice šestnáctky. Zahrozila ale i Slavia. Povedená střela Ondřeje Petráka ze střední vzdálenosti se otřela pouze o boční sí. Cestičku mezi tři tyče si poté nenašlo ani zakončení Milana Petržely na druhé polovině hrací plochy. Minutu před koncem prvního poločasu se plzeňští příznivci dočkali třetí branky. „Baky“ rychlý protiútok zakončil ideální příhrou do běhu Milana Petržely, který se tváří tvář Čontofalskému nemýlil a opět rozvlnil sí slávistické svatyně.

Na první příležitost po návratu z kabiny jsme si museli počkat do 54. minuty, kdy se z necelých dvaceti metrů napřáhl ke střele novic na hřišti Zbyněk Pospěch. Jeho rána skončila vedle levé tyče. Po hodině hry poslal Petržela nádhernou zpětnou přihrávku na malé vápno na Koláře, který však v souboji s Čontofalským neuspěl. V 75. minutě se do další velké šance propracovali viktoriáni. Do otevřené obrany Slavie se řítil Vladimír Darida, jenž uličkou předložil míč Bakošovi, který vzápětí zkusil navýšit střelecký účet Západočechů. Bohužel nemířil z deseti metrů přesně a poslal balón vedle pravé tyče. Mimo branku skončil také střelecký pokus Zbyňka Pospěcha z minuty následující i Petrželova střela na druhé straně hřiště. V 81. minutě pořádně proprášil rukavice brankáře sešívaných František Rajtoral. K následné dorážce se žádný z Plzeňanů nedostal, a tak zůstal stav střetnutí stále stejný. Dvě minuty před koncem utkání si Roman Pavlík poradil s nebezpečným Pospěchovým zakončením z šestnáctky a vychytal svou čtvrtou nulu v řadě. Zkompletovat hattrick mohl následně ještě střelou z nulového úhlu Milan Petržela, ale pálil pouze nad břevno.

Viktorka si tak připsala  na své konto po velmi povedeném výkonu další tři veledůležité body a dotáhla se na rozdíl jediného bodíku na druhou Spartu.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0