28. kolo / Sobota 5. 5. 2018, 14:30 / Areál Vl. Marečka

1:2pen

(0:0)

Číž – Maršálek, Štěpánek (C), Sklenář, Kopilec (68. Gerža), Váňa, Slaměna (85. Šiška), Pafka, Červenka, Kolář, Cedidla.

Valeš – Brož (80. Halász), Hranáč, Fišer, Žilák – Uzlík, Petr (C), Šulc – Němec (68. Patrovský), Koranda (78. Pecháček), Selnar.

Branky: 83. Váňa – 70. Šulc, Penalty: 4:5, ŽK: Štěpánek – Šulc, Koranda, Petr, Rozhodčí: Horák – Hanák, Lysák.

Diváci: 50

Jiří Žilák (FC Viktoria Plzeň): „Po celý první poločas jsme byli nebezpečnějším mužstvem, ale nepodařilo se nám proměnit ani jednu ze tří brankových příležitostí. Ve druhém poločase jsme vstřelili gól, když se po přihrávce Patrovského trefil Šulc. Utkání jsme měli pod kontrolou a mohli přidat druhou branku, což se nepodařilo a ukázalo se to jako rozhodující moment zápasu. V 82. minutě Zlín po rychlém protiútoku využil několik našich zaváhání a vyrovnal. V závěru již naše hra byla rozháraná. V penaltovém rozstřelu Valeš chytil dvě penalty a zvítězili jsme. Ze Zlína si vezeme dva body. Vzhledem k průběhu utkání cítíme, že jsme mohli vyhrát. Mužstvo ale sehrálo dobré utkání a mladá sestava obstála.“