32. kolo / Sobota 2. 6. 2018, 11:00 / TCM Strahov

3:4

(0:3)

Kotek – Tvaroh (59. Peřina), Plechatý (C), Boula, Šnajdr, Flak (67. Prokopec), Majka, Fortelný (46. Alexandr), Šimáček, Konopásek, Patrák.

Mařík – Svoboda (C), Míka, Hranáč, Žilák (71. Bartůněk) – Němec (62. Patrovský), Uzlík, Šulc – Selnar, Kepl, Petr (14. Vrba).

Branky: 83. Peřina, 85. Alexandr, 90. Patrák – 4. Selnar, 24. Kepl, 35. Selnar, 86. Vrba, ŽK: Šnajdr – Selnar, Hranáč, Svoboda, Šulc, Rozhodčí: Berka – Lafek, Hádek.

Diváci: 150

Jiří Žilák (FC Viktoria Plzeň): „První poločas jsme sehráli výborně. Zodpovědně jsme bránili a v útočné fázi jsme byli kvalitní. Vstřelili jsme tři branky. Hned ve 4. minutě jsme se prosadili po rychlém protiútoku, když se po přihrávce Němce do vápna trefil Selnar. Ve 24. minutě Svoboda našel ve vápně volného Vrbu, který centroval Keplovi a ten vstřelil nᚠdruhý gól. Na 3:0 zvýšil krásnou střelou Selnar. Ve druhém poločase jsme již nebyli tak nebezpeční. Sparta měla mírnou převahu, ale do šancí se nedostávala. V úplném závěru se utkání zdramatizovalo. My jsme nedokázali udržet míč kombinací a Sparta během dvou minut snížila na rozdíl jediné branky. Vrba nás v 86. minutě po Šulcově střele opět dostal na rozdíl dvou branek, což byl klíčový moment. V 90. minutě Sparta po rohu ještě snížila na 3:4, ale více již domácí nestihli. Nᚠvýkon byl do 75. minuty velice dobrý. V závěru šli hráči úplně nadoraz a cenné vítězství jsme udrželi.“