27. kolo / Úterý 14. 5. 2019, 11:00 / Luční

(0:0)

SK Slavia Praha

Novák – Halász, Gabriel, Strmiska, Žilák – Fišer, Kuhajda, Kodýdek (69. Ruda) – Vrba (62. Václavík), Krátký, Kronus (77. Pecháček).

Markovič – Hošek, Vincour, Bárta, Kosek – Červ, Vít, Zinhasovič – Douděra, Toula, Zeronik (72. Kneifel, 90+1. Eichler).

Branky: 49. Vrba – 56. Toula, 89. Toula, ŽK: Pecháček – Červ, Zeronik, Rozhodčí: Kožár – Mudra, Pastyřík.

Diváci: 90

Pavel Fořt (FC Viktoria Plzeň): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a v prvním poločase jsme měli více ze hry, ale bohužel jsme neproměnili šance. Každopádně jsme hrou dobře navázali na první poločas se Spartou. Kluky jsem nabádal, abychom v tom pokračovali i ve druhé půli, což splnili. Dali jsme vedoucí gól po ukázkové akci – dlouhý míč, stoper vyhrál hlavičkový souboj, našel útočníka a ten vyslal do brejku Vrbu, který chladnokrevně proměnil. Pak měl ještě Kronus velkou šanci, ale bohužel ji nedal. Následně přišlo zaváhání naší obrany a soupeř jej potrestal gólem na 1:1. Z toho jsme se dostávali, Slavia byla tak 10 minut lepší, ale poté jsme opět byli aktivní. Bohužel po hrubce v 89. minutě jsme inkasovali a prohráli. S výkonem jsem spokojen, ale mrzí mě, že po hrubých individuálních chybách dostáváme góly. Slavia potvrdila svou kvalitu a trestala. Kluky i mě to hodně mrzelo, ale pořád jsou to mladí kluci a všichni se učíme. Vydali se naplno, nemají se za co stydět. Do posledních dvou zápasů sezony musíme jít pozitivně a snažit se o body, kluci umí fotbal hrát.“