8. 3. 2020    B tým – reportáž

Jako na podzim! Béčko zahájilo jaro výhrou 3:0 nad Rakovníkem

FC Viktoria Plzeň
57. Svoboda
75. Pinc
87. Vais

16. kolo / Neděle 8. 3. 2020, 10:30 / Luční

16. kolo / Neděle 8. 3. 2020, 10:30
Luční

FC Viktoria Plzeň

3:0

(0:0)

SK Rakovník

sestavy

FC Viktoria Plzeň

Sváček – Svoboda (89. Hranáč), Gabriel, Grajciar, Žilák – Petr, Vais, Havel (88. Míka) – Koželuh (67. Václavík), Pinc (79. Vrba), Kepl (62. Hezoučký)

SK Rakovník

Zach – Rohla (19. Pelyak), Rendla, Duchoň, Krupička – Dolák, Sklenka, Krejčík, Vilímek (82. Severin) – Hejda, Červený

statistiky

Branky: 57. Svoboda, 75. Pinc, 87. Vais, ŽK: Grajciar – Sklenka, Krejčík, Rozhodčí: Plzák – Šimeček, Krupka

Diváci: 150

V prvním jarním zápase se B tým vedený trenérem Pavlem Horváthem utkal s Rakovníkem, který na podzim porazil 3:0. A stejný výsledek se opakoval i nyní. Červenomodří si s posledním celkem tabulky poradili díky pěkným gólům ve druhé půli.

Utkání bylo z obou stran nejprve hodně opatrné, vynikaly spíše obranné řady. První zajímavou šanci měli viktoriáni ve 26. minutě, po nákopu Karla Žiláka zachytil míč JonᚠVais, předal jej k Pincovi, ale brankář Zach se přelobovat nenechal. Pár minut nato se po rohu opřel do míče Šimon Gabriel, gólman soupeře byl ovšem znovu připraven. Největší šanci měli červenomodří v závěru poločasu, Grajciarův přímý kop ale dokázal Radek Zach skvěle vyrazit!

Ve druhém poločase byla Viktoria ještě aktivnější. Nejprve velkou šanci neproměnil Karel Žilák, když ho nadvakrát vychytal Radek Zach. Poté už se ale Plzeňští dočkali – v 57. minutě JonᚠVais našel výborným pasem Václava Svobodu, který obstřelil hostujícího brankáře. V 75. minutě přidali svěřenci trenéra Pavla Horvátha další branku. Pas střídajícího Lukáše Václavíka napálil do brány Dušan Pinc – 2:0.

Velkou, a víceméně jedinou, šanci měl Rakovník deset minut před koncem při chybné rozehrávce domácích. Nejprve ale v zakončení skvěle zabránil skluzem Šimon Gabriel, poté Jaroslava Červeného vychytal pozorný Dominik Sváček. A tak béčko přidalo ještě jeden gól, který dal v 87. minutě po ukázkovém protiútoku JonᚠVais.

Sestřih

hodnocení trenéra

Pavel Horváth: „Soupeř na nás byl dobře připravený, zalezl do hodně defenzivního postavení. Museli jsme celý zápas hrát do plné obrany. V první půli jsme měli dvě dobré střelecké pozice, ale gól jsme nedali. Ve druhém poločase jsme ten tlak vystupňovali a dali zaslouženě tři góly, navíc jsme jich mohli přidat ještě více. Zaslouženě jsme vyhráli.“

×
Dnes v 15:00 | MOL Cup 2021/2022
FK Mladá Boleslav
FC Viktoria Plzeň