3. kolo / Neděle 19. 8. 2007, 20:00 / Srbská

(0:1)

41. Procházka

Lejsal – Kubáň (82. Večeřa), Trousil, Pavlík, Siegl – Kalouda (57. Wagner), Polách, Holek, Střeštík (57. Okleštěk) – Pacanda, T. Došek

Daněk – Procházka, Müller, Zakopal, Smola – Fillo (90. Malcharek), Rada, Jarolím, Trapp (61. Krbeček) – Smejkal (70. Brožík), Šíma

Branky: 41. Procházka, ŽK: Polách, T. Došek – Procházka, Trapp, Rada, Rozhodčí: Matějek – Filgas, Večeřa

Diváci: 6750

Cenné tři body za výhru 1:0 vezou z Brna hráči plzeňské Viktorie. Na konci první půle vstřelil šastný gól ve 41. minutě Václav Procházka, když jeho nepovedený centr zapadl...

Cenné tři body za výhru 1:0 vezou z Brna hráči plzeňské Viktorie. Na konci první půle vstřelil šastný gól ve 41. minutě Václav Procházka, když jeho nepovedený centr zapadl za záda překvapeného Lejsala. Druhý poločas už tak pohledný fotbal nepřinesl a Brno vsadilo v závěru vše na nakopávané dlouhé balony. Viktoriáni ale byli pozorní a sami mohli z brejků vedení pojistit.

První střela zápasu sice patřila brněnskému Sieglovi, ten ale Daňkovu bránu netrefil. První nebezpečnou akci si připsali Plzeňští. Už ve druhé minutě Fillo po krásné kombinační akci vystřelil, Smejkalovi se ale nepodařilo ani nadvakrát dorážkou dostal míč do brány. V následujících minutách hýřil aktivitou brněnský Milan Pacanda. Nejprve v páté vyzkoušel přízemní střelou pozornost plzeňského gólmana, v jedenácté po trestném kopu jeho střelu zblokoval Jan Zakopal. Do třetice Pacanda zahrozil v 18. minutě. Ocitl se sám před Michalem Daňkem, z minisouboje ale vyšel vítězně plzeňský brankář.

Plzeň spoléhala na brejky. Ve 24. minutě Šímovu střelu zleva zkoušel tečovat Martin Fillo, míč poslal ale vedle. Ve 26. zlikvidoval Daněk nadvakrát ránu Kaloudy ze sedmnácti metrů a v 35. s námahou gólman Viktorky vyrazila dalekonosnou bombu Střeštíka. Před oběma brankami bylo rušno ve 36. a následně 37. minutě. Nejprve si na roh Polácha vyskočil Trousil a jen těsně minul zadní tyč Daňkovy brány, vzápětí střílený centr z trestného kopu plzeňského Jarolíma prošel mezi všemi hráči až k Lejsalovi, který míč reflexivně vyrazil. Ve 39. minutě centr Šímy z rohového kopu zakončoval Martin Müller hlavou v dobré pozici mimo, to už se ale schylovalo ke gólu. Přišel nečekaně, o to větší radost z něj Plzeňáci měli. Ve 41. minutě obránce Václav Procházka odebral míč Tomáši Doškovi, zkusil dlouhý centr a míč skončil u tyče za zády překvapeného Lejsala - 0:1. Do konce poločasu si už Plzeňáci vedení pohlídali.

V 56. minutě Brno dvakrát vystřídalo a posílilo ofenzivu, zvl᚝ René Wagner byl nebezpečný. Hned po minutovém působení na hřišti našel Doška, který ale z pěti metrů minul plzeňskou bránu. S postupem času atmosféra na hřišti houstla, Brněnští chtěli vyrovnat, Plzeň ale hrozila dál. V 77. minutě číhal Martin Fillo na zadní tyči na přizvednutý míč po Jarolímově rohu a ke skórování mu chyběly centimetry. V 85. minutě pak Pavlík vyslal z trestného kopu prudkou střelu na Michala Daňka, který s obtížemi zachránil, o dvě minuty později zastavil přihrávku Wagnera do vyložené pozice skluzem Martin Müller. Přestože Brno v těchto chvílích vsázelo vše na útočnou kartu a na jeden z rohů šel i do plzeňského vápna i gólman Lejsal, v 90. minutě měl blízko ke gólu Martin Fillo. Po rychlém brejku sám přebíral na vápně míč, v rozhodující moment mu ale podklouzly nohy. Ani pětiminutové nastavení už změnu skóre nepřineslo, a tak mohli po závěrečném hvizdu Plzeňští slavit.