7. kolo / Sobota 11. 9. 2021, 14:30 / Domažlice

29. Kayamba
45+1. Kodýdek

Brych – Teršl, Mužík, Uzlík (46. Holík), Rychnovský, Brabec (79. V. Černý), Došlý, Mlynařík, Pavlík (89. Kuhajda), Dvořák, D. Černý (59. Pinc)

Mrózek – Šimek, Vacek, Fišer, Žilák – Kolerus (80. Gaszczyk), Pachlopník (36. Kodýdek), Pešek – Kayamba (62. Jedlička), Vrba (80. Krátký), Falta

Branky: 10. Došlý, 45+2. Dvořák, 56. Došlý – 17. Vrba, 29. Kayamba, 45+1. Kodýdek, ŽK: Uzlík, Mužík, Došlý – Kayamba, Kolerus, Kodýdek, ČK: 34. Teršl, 2. ŽK = ČK: 64. Kodýdek, Rozhodčí: Rejžek – Vrchota, Glogar

Diváci: 478

Západočeské derby v ČFL přineslo atraktivní podívanou! B tým na hřišti domažlické Jiskry nastoupil posílený o Joela Kayambu, Šimona Faltu a Ondřeje Pachlopníka.

Doácí šli brzy do vedení 1:0, když se prosadil Petr Došlý. Krátce poté po parádní akci Šimona Falty vyrovnal Adam Vrba, do vedení pak Viktorku dostal krásným zakončením Joel Kayamba. Následoval ostrý faul na Ondřeje Pachlopníka, který byl potrestán červenou kartou pro Jakuba Teršla. Plzeňský záložník ale musel kvůli zranění střídat.

V závěru poločasu padly ještě dvě branky. Na 3:1 upravil střídající MatyᚠKodýdek, krátce po výkopu se pak prosadil domácí František Dvořák. V 56. minutě Domažlice vyrovnaly zásluhou trefy neubráněného Došlého. Osm minut poté byl po druhé žluté kartě vyloučen MatyᚠKodýdek a počet hráčů na hřišti se opět vyrovnal.

Jiskra v nastavení druhého poločasu vstřelila gól – naštěstí ale z ofsajdu. Parádní duel tak skončil remízou 3:3!

Josef Parlásek: „Dobrý zápas pro naše mladé kluky, cenné zkušenosti. Všichni to odmakali, nebyl tam jediný hráč, kterému bych vytknul přístup či nasazení. Pro neutrálního diváka to bylo určitě zajímavé a pěkné utkání plné emocí. Škoda, že když jsme měli početní převahu a vedli 3:1, nechali jsme si hned dát gól. To bylo asi rozhodující, protože soupeř pak vycítil šanci a už to zase bylo jiné. Domažlice zjednodušily hru, mají vysoké a dobré hráče vepředu a s tím my máme dlouhodobě problémy. Je to hodně o zkušenostech – výběr řešení v ofenzivě a v defenzivě. Musím ještě pochválit kluky z áčka, že k zápasu dobře přistoupili a pomohli nám.“