18. kolo / Sobota 8. 4. 2023, 11:00 / Krásná Studánka

FC Slovan Liberec

3:5

(2:1)

Vondrovicová - Šotová, Větrovská, Kynclová, Cinková, Antony, Blasczyková, Rancová, Brandlová, Balejová, Kadeřávková

Branky: 6. Šafářová, 10. Elgheriani, 53. Csizmaziová - 30. Rancová, 41. Rancová, 48. Rancová, 63. Antony, 77. Rancová ŽK: Blasczyková, Balejová, Kubešová Rozhodčí: Toman - Kadlec

Diváci: 80

TomᚠBeran: „V rámci posledního kola základní části nás čekal venkovní výjezd do Liberce. Zápas jsme sehráli v Krásné Studánce, kde jsme poprvé v tomto roce vyzkoušeli hřiště s přírodní trávou. Hřiště bylo ve špatném stavu a bránilo hráčkám v přesné kombinaci, což se projevilo na hře obou týmů. Liberec si s touto situací poradil v prvním poločase lépe a již v 10 minutě po našich dvou individuálních chybách vedl 2:0. Do 30. minuty jsme tahali za kratší konec. Zlom zápasu nastal právě ve 30. minutě po povedené standardní situaci. O poločasové přestávce jsme s realizačním týmem sáhli ke změnám v sestavě a celkovému zjednodušení hry, tyto změny přinesly kýžený efekt a celý druhý poločas se odehrál v naší režii. V 10. minutě druhého poločasu dovršila Rancová hattrick, ale tím její “one girl show” neskončila. Slovan vzápětí vyrovnal na 3:3, následná pasហhry byla hodně o soubojích a právě po jednom z nich se prosadila naše kapitánka Antony, která zakončovala slabší nohou a jako vždy s ledovým klidem. V závěru zápasu se ještě jedním výstavním gólem z dálky prosadila Rancová a gólové hody se tak zastavily na skóre 5:3 pro naše holky. Celý tým chválíme za bojovný výkon a vůli zápas otočit i za nepříznivých podmínek a stavu. V dalších kláních si musíme dát pozor na koncentraci v úvodu utkání.”