28. 1. 2024    Zápas

Viktoria ve Španělsku podruhé úspěšná. Kryvbas porazila 3:0

FC Viktoria Plzeň

Přátelák / Neděle 28. 1. 2024, 16:00 / La Nucia Football Center

Přátelák / Neděle 28. 1. 2024, 16:00
La Nucia Football Center

FC Viktoria Plzeň

3:0

(2:0)

FK Kryvbas Kryvyj Rih

statistiky

Diváci:

I druhý přípravný zápas ve Španělsku skončil pro Koubkovu družinu vítězně. Ukrajince porazila 3:0.

Do prvního zakončení se dostal v osmé minutě Pavel Šulc. Jeho sražená rána skončila přesně v náručí brankáře ukrajinského celku. Ve dvanácté minutě se dostala Viktorka do vedení. Cadu zatancoval na levé straně, poslal skvělý balon do šestnáctky, a ten se po sérii tečí otřel i o Tomáše Chorého, od kterého zamířil do branky.

Ve dvacáté minutě se hnal do dalšího zakončení TomᚠChorý. Centrem tentokrát z pravé strany ho oslovil Honza Kopic. S dobrou hlavičkou si poradil brankář Kryvbasu, navíc byl máván ofsajd. Ve dvacáté čtvrté minutě se ale TomᚠChorý dočkal podruhé. Od rohového praporku přišel ideální rohlíček, který TomᚠChorý uklidil do branky. Brankář soupeře sice balon vyrazil, ale až za brankovou čarou.

Ve dvacáté páté minutě to zkusil TomᚠChorý také nohou. Jeho pokus mířil těsně mimo levé tyče. V osmadvacáté minutě se po skvělé souhře ve středu pole dostal do střelecké pozice Cadu. Jeho střela ale mířila do středu branky, kde stál připravený brankář Kryvbasu. Šest minut na to posílal Cadu další centr z levé strany. Tentokrát našel hlavu Matěje Valenty, jeho hlavička mířila mimo.

Na druhé straně soupeř rychle odpověděl. Střelu z pravé strany musel likvidovat skvělým zákrokem Marián Tvrdoň. Ve třicáté deváté minutě dostal TomᚠChorý merunu do branky potřetí, ale radost mu pokazil pomezní, který mával ofsajd. Velice vyostřený první poločas Viktorka zvládla poměrem 2:0.

Skvělý vstup do druhého poločasu předvedli Viktoriáni. Dvě minuty po začátku poločasu se ve vápně po rohovém kopu prosadil Robin Hranáč a dostal balon do branky potřetí. Do další šance se dostal po standardní situaci Radim Řezník, ale jeho hlavička mířila nad.

V padesáté šesté minutě se ozval také soupeř. Střela z hranice šestnáctky ale mířila mimo. Hra chvílemi připomínala opravdovou bitvu než přátelské utkání. Hlavní rozhodčí rozdal čtrnáct žlutých karet a jednu červenou. V sedmdesáté osmé minutě se dostali ke střele hosté, ale střelu na roh srazila obrana Viktorie. To bylo z toho fotbalového vše. Viktorka porazila Kryvbas 3:0.