27. kolo / Neděle 19. 5. 2024, 10:30 / Luční

TJ Přeštice

lček – Fišer, Doubek (46. Falout), Krůta (78. Vach), Planeta (53. Alili), Oravec, Vacek, Novák, Vrba, Nováček (61. Štauber), Lörincz (46. Kodýdek)

TJ Přeštice

Hrabačka – Heger (65. Řezáč), Tvaroh, Štursa (61. Tolno), Petr, Aw, Zeman, Rádl (75. Havel), Musa (75. Popovič), Sow, Šulc

Branky: 58. Falout, 64. Krůta – 20. Heger, 47. Musa, 50. Sow ŽK: Sow, Šulc, Musa, Hrabačka Rozhodčí: Černý – Štípek, Hrivík

Diváci: 100

Utkání se od úvodního hvizdu hrálo ve vysokém tempu. První velká příležitost přišla v osmnácté minutě. Rychlou akci z pravé strany hřiště vedl Adam Vrba, který se dostal do pokutového území a poslal přízemní centr na své spoluhráče. Na malém vápně dobíhal centrovaný míč Jindřich Nováček, který špičkou kopačky dokázal usměrnit míč jen na brankáře hostů. Vzápětí si viktoriáni vypracovali velmi podobnou situaci. Z pravé strany pokutového území centroval Jan Novák, který dostal míč až na Milana Krůtu, který ale nedokázal usměrnit balon mezi tři tyče.

Hned na to se dostali do rychlého útoku hosté. Martin Zeman z levé strany poslal centr na Václava Hegera, který z první zakončil a otevřel skóre zápasu. Ve třicáté osmé minutě po faulu hostů na kraji vápna měli viktoriáni k dispozici standardní situaci. Tu zahrával Martin Doubek, jeho střelu dokázala vyhlavičkovat zeď. Do konce prvního poločasu už jiné šance nepřišli a do kabin se šlo s výsledkem 0:1.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe Robstavu. Po rohovém kopu se prosadil Itopa Musa. Tři minuty na to vstřelili hosté svou třetí branku. Po rychlé akci dal gól Ndiape Sow. Plzeňští ale nic nevzdali. V padesáté osmé minutě získal míč na hranici pokutového území Petr Falout a nechytatelnou ránou k pravé tyči snížil. Šest minut poté to bylo už jen o jednu branku. Přízemní centr z pravé strany si našel Milan Krůta, který zavíral zadní tyč a poslal míč za brankovou čáru.

Viktoria poté svého soupeře do ničeho vůbec nepustila a hrálo se pouze na polovině Robstavu. Osm minut před koncem Adam Štauer mohl vyrovnat. Nejdříve udělal kličku jednomu z obránců a následně vystřelil, jeho pokus dokázal brankář Hrabačka zastavit. Gól už do konce zápasu nepadl a B-tým Viktorie prohrál s FK Robstav 2:3