5. kolo / Neděle 22. 8. 2021, 16:00 / Doosan Arena

MFK Karviná

Hruška – Havel (84. Řezník), Kaša, Brabec, Hybš – Janošek – Kayamba (60. Ba Loua), Káčer (70. Šulc), Bucha, Falta (60. Mosquera) – Chorý (60. Beauguel)

MFK Karviná

Bolek – Křapka, Santos, Buchta (46. Jurásek), Dramé, Šehić (72. Tavares) – Mikuš (61. Svoboda), Stropek (80. Nešický), Qose, Bartošák – Papadopulos

Branky: 33. Chorý (pen.), 76. Kaša, ŽK: Janošek, Havel – Křapka, Papadopulos, Santos, Šehić, Jurásek, Rozhodčí: Pechanec – Vlček, Váňa

Diváci: 6520

Pátá ligová výhra z pěti! Viktoriáni pokračují v krasojízdě ze začátku sezony, i další zápas zvládli za tři body. Tentokráte si v Doosan Areně poradili s Karvinou, kterou porazili výsledkem 2:0. Trefili se TomᚠChorý a Filip Kaša.

Hned po devadesáti vteřinách mohlo být v Doosan Areně veselo. Dominik Janošek parádním dloubáčkem našel Tomáše Chorého, ten ale ve slušné pozici vypálil na břevno. V desáté minutě to z dálky zkusil Eduardo Santos, Aleš Hruška byl však pozorný. Vytáhlý útočník Plzně měl i další nadějnou šanci po průnikové přihrávce Pavla Buchy, balon mu ale v rozhodující chvíli utekl.

Po půl hodině hry přízemní centr Joela Kayamby propadl až před Matěje Hybše, kterého před prázdnou bránou fauloval Antonín Křapka a viktoriáni dostali příležitost kopat pokutový kop! K penaltovému puntíku se postavil TomᚠChorý a ten už třetí šancí na gól v zápase nepohrdl – 1:0. Tímto výsledkem také první poločas skončil.

V 57. minutě po rohovém kopu z dobré pozice hlavičkoval Santos, Hruška byl ale na místě. Čtvrt hodiny před koncem přišel uklidňující druhý gól, Dominik Janošek odcentroval ze standardní situace přesně na hlavu Filipa Kaši a ten neomylně zavěsil. Výsledkem 2:0 také utkání 5. kola FORTUNA:LIGY skončilo, FCVP je tak nadále stoprocentní!