1. kolo / Sobota 20. 7. 2024, 20:00 / Stadion Juliska

1:3

(0:2)

Diváci: 4574

Viktoriáni vstoupili do nové sezoně vítězně. Staronového nováčka poráží 3:1.

Do první šance Viktorky v letošním ročníku se dostal Christophe Kabongo. Mířidla ale neseřídil a pálil nad branku Matúše Hrušky. V jedenácté minutě se uvolnil na kraji šestnáctky do zakončení LukᚠČerv. Přízemním projektilem ale Hrušku nepřekonal.

V devatenácté minutě už viktoriáni poprvé v letošní sezoně slavili. LukᚠKalvach poslal od rohového praporku učebnicový rohlíček přesně na hlavu Sampsona Dweha. Liberijský reprezentační obránce se pověsil do vzduchu a balon uklidil přesně za háčky.

Tři minuty na to hrozili svěřenci Miroslava Koubka znovu. Tentokráte centrující Dweh našel Vašulína. Ten ale mířil nad. Devětadvacátá minuta nabídla pastvu pro oči. Christophe Kabongo povodil dva obránce domácích a našel v šestnáctce Kopice. Ten ještě balon sklepl pro LukᚠČerva, kterého podrazil Hora. Penalta!

K té se postavil nejlepší střelec Viktorky v uplynulé sezoně Pavel Šulc a s klidem poslal Hrušku na druhou stranu. Tři minuty před koncem první půle se poprvé ozval nováček Chance ligy. LukᚠMatějka napálil z dvaceti metrů tyč.

Ještě jednou před koncem prvního poločasu zvedli ze židlí své fanoušky domácí. Ullman ale branku netrefil. Viktoria vedla po prvním poločase 2:0.

Prvních dvacet minut druhého poločasu žádné větší vzrušení nepřineslo. Ujal se až centr Jana Kopice z minuty osmašedesáté, nebo ten si do vlastní sítě nafackoval domácí kapitán Jan Peterka. Viktoria tak po sedmdesáti minutách vedla pohodlně 3:0.

V sedmdesáté sedmé minutě musel špinit kraasy Martin Jedlička. Ránu Jakuba Zeronika dokázal vytěsnit mimo. Vzápětí na druhé straně zlobil Milan Havel, kterému ale hlavičku zablokoval Kabongo. V osmdesáté první minutě se nakonec zaradovali i domácí. Špatenka se dokázal dostat až těsně před Jedličku, kterého z bezprostřední blízkosti dokázal překonat. Nic dalšího se nestalo a viktoriáni přesně jako před šesti lety porazili Duklu 3:1.