6. kolo / Neděle 29. 8. 2021, 16:00 / Lokotrans aréna

1:0

(0:0)

Fendrich – Donát, Král, Leibl (73. Harazim) – Mejdr, Kodeš, Rada (73. Kateřiňák), Urma – Dvořák (90+1. Soukeník), Vlkanova – Vašulín (85. Kubala)

Staněk – Havel (66. Řezník), Kaša, Brabec, Hybš (78. Kayamba) – Janošek – Sýkora (66. Beauguel), Káčer (58. Bucha), Šulc (46. Mosquera), Kopic – Chorý

Branka: 58. Rada, ŽK: Kodeš, Dvořák, Král, Leibl, Harazim, Fendrich – Chorý, Řezník, Rozhodčí: Klíma – Caletka, Dohnálek

Diváci: 1243

Velmi nepovedený týden prožili viktoriáni. Po zklamání ze čtvrtečního vyřazení v Evropské konferenční lize přišla i první ztráta bodů v nejvyšší české soutěži. Svěřenci trenéra Michala Bílka nestačili na nováčka z Hradce Králové, kterému podlehli 0:1...

Hned v úvodní minutě měl Hradec Králové hrající na neutrální půdě v Mladé Boleslavi obrovskou šanci, kdy halfvolej Jakuba Rady letěl kousek nad břevno. První střelecký pokus Viktorky si připsal Dominik Janošek, z volného přímého kopu ho ale skvěle vychytal Vilém Fendrich.

Poté předvedli Západočeši pěknou akci po trase Milan Havel, sklepávající Jan Kopic a zakončující Pavel Šulc, jehož střela šla těsně vedle levé tyče. Po půl hodině mohl Jan Sýkora svůj soutěžní debut v červenomodrém dresu okořenit gólem, jenže jeho úmysl vystřelit placírkou na zadní tyč přečetl domácí gólman, který předvedl slušný zákrok. První poločas tak branku nenabídl.

V 58. minutě se „votroci“ dostali do vedení, famózní dalekonosná střela Jakuba Rady se od břevna odrazila až za záda Jindřicha Staňka. Naopak Plzeňané si ve druhé půli vůbec nedokázali vypracovat nějaké šance, proto poprvé v nové sezoně ztratili body, a to rovnou všechny. S nováčkem z Hradce Králové padli 0:1.