Série Viktorie je u konce, v Mladé Boleslavi podlehla 0:2

28. kolo / Sobota 7. 5. 2016, 13:30 / Městský stadion

2:0

(0:0)

Diviš – Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman – Ščuk, Rada (46. Takács) – Jánoš, Čermák, Kalabiška (60. Přikryl) – Magera (C) (79. Baroš)

Bolek – Rajtoral, Hubník (C), Baránek, Matějů – Kolář, Hrošovský – Petržela (72. Řezník), Kopic, Kovařík – Krmenčík (83. Fořt)

Branky: 68. Magera (pen.), 83. Baroš, ŽK: Kysela – Baránek, ČK: 67. Matějů, Rozhodčí: Příhoda – Pochylý, Arnošt

Diváci: 3751

Ve 28. kole mistrovská Viktoria Plzeň cestovala na půdu Mladé Boleslavi, která stále reálně bojuje o předkolo Ligy mistrů. Trenér Karel Krejčí od posledního utkání, ve kterém jeho svěřenci doma porazili Baník a dokončili tak cestu za čtvrtým mistrovským titulem, udělal v základní sestavě několik změn.

V brance se místo slovenské reprezentační jedničky Matúše Kozáčika představil Petr Bolek. Do obrany naskočil místo vykartovaného Hejdy František Rajtoral. Pro trest za žluté karty nemohl do zápasu zasáhnout ani David Limberský. Místo něj se na post defenzivního záložníka postavil Daniel Kolář, jehož místo zaujal Jan Kopic. Těsně před zápasem se navíc při rozcvičce zranil kanonýr Michal Ďuriš, kterého tak musel nahradit Michael Krmenčík. Na lavičce náhradníků kromě Kozáčika pak byli jen Radim Řezník a Pavel Fořt.

Viktoria do zápasu vstoupila aktivně. Hned v první minutě vyslal Kopice do šance Kolář. Akci ovšem zastavil odpískaný ofsajd. V 9. minutě Rada našel na přední tyči Mageru, ten ale patičkou mířil vedle. O dvacet minut později měla Boleslav velmi výhodnou standardní situaci. Rada ovšem z přímého kopu pár metrů za vápnem přestřelil. Ve 42. minutě měla velkou šanci i Viktoria. Milan Petržela střelou ve vápně jen těsně minul.

V 51. minutě na malém vápně tečoval Kopicovu přihrávku Krmenčík. Diviš byl ale pozorný a míč vyrazil. O pár minut později byl ve velké šanci Magera, ovšem tváří v tvář Bolkovi netrefil míč ideálně a plzeňský gólman si tak připsal další zákrok. V 65. minutě byla blízko gólu i Viktoria. Milan Petržela pronikl do vápna, ale jeho střela skončila pouze na břevně domácí branky. O dvě minuty později Matějů fauloval za půlkou unikajícího Přikryla a sudí byl nekompromisní - červená karta pro mladého beka. Po následném centru do vápna Petržela podkopl Čermáka – penalta. LukᚠMagera v 68. minutě šancí nepohrdl a poslal domácí do vedení – 1:0. V 72. minutě trenér Karel Krejčí nahradil Petrželu Radimem Řezníkem. Za domácí naskočil v závěru zápasu Milan Baroš a právě on si připsal druhou branku. V 83. minutě Čermák vystřelil a Baroš střelu tečoval za Bolka. Viktoriáni chtěli výsledek zápasu ještě zvrátit, ale ani střídající Pavel Fořt si již žádnou šanci nepřipsal. V závěru se ovšem vyznamenal Petr Bolek, který chytil dvě velké šance Přikrylovi.

Viktoria tak rekord v počtu výher v řadě nezvýší. Po šestnácti vítězstvích odjíždí z Mladé Boleslavi s prázdnou.