6. kolo / Středa 31. 8. 2022, 17:30 / Doosan Arena

(2:0)

1.FC Slovácko

Staněk – Havel, Pernica, Hejda, Jemelka – Bucha, Ndiaye (79. Čermák) – Kopic (45+1. Sýkora), Vlkanova (69. Jirka), Mosquera (79. Pilař) – Chorý (46. Bassey)

Nguyen – Kalabiška, Hofmann, Kadlec, Reinberk, Holzer (56. Sinjavskij), Havlík, Trávník (56. Kozák), Kohút (74. Ljovin), Petržela (83. Brandner), Mihálik (74. Vecheta)

Branky: 1. Kopic, 45+2. Bucha, 70. Mosquera, ŽK: Mihálik, Trávník, Sinjavskij, Kalabiška, Rozhodčí: Berka – Hájek, Kříž

Diváci: 9121

Střet dvou pohárových účastníku v anglickém týdnu! Viktoria Plzeň se ve vloženém 6. kole FORTUNA:LIGY utkala v Doosan Areně se Slováckem a se svým soupeřem se vůbec nemazala. V duelu účastníků Ligy mistrů a Evropské konferenční ligy zvítězila FCVP jasně 3:0.

Západočeši si ani nemohli vysnít lepší start do zápasu, stejně tak Adam Vlkanova při svém premiérovém startu v červenomodrých barvách. Sedmadvacetiletý záložník, který byl teprve v pravé poledne představen jako nová posila FCVP, hned po čtyřiceti vteřinách uvolnil Jana Kopice a ten si tváří v tvář Filipu Nguyenovi poradil.

Posledních deset minut první půle bylo před brankou Slovácka pořádné horko. Nejprve milimetrový centr Jhona Mosquery doletěl přímo na hlavu Tomáše Chorého, jenže ten zamířil nad břevno. V nastaveném čase Jan Sýkora rozjel rychlý protiútok, posunul míč Milanu Havlovi, jehož přihrávku nadvakrát dostal do brány Pavel Bucha. První a poslední minuta prvního poločasu stanovila skóre 2:0.

Slovácko mělo v 55. minutě možnost snížit, ale bývalý hráč FCVP Ondřej Mihálik těsně minul branku Jindřicha Staňka. Ten o pár chvil později předvedl fantastický zákrok proti střele Petra Reinberka. Dvacet minut před koncem předvedl naprostou parádu Jhon Mosquera – po centru Václava Jemelky vypálil z voleje a míč se hned dvakrát odrazil od břevna až za brankovou čáru!

Viktoriáni tak zcela jasně ovládli duel dvou účastníků evropských pohárů, ve vloženém kole porazili na domácí půdě Slovácko 3:0.