Fendrich (46. Janáček) – Čoudek, Križan, Nikl – Šigut (88. V. Hora), Hubínek, Tischler (66. Zíka), Trummer – M. Čermák (C), Adediran (74. Ondrášek), Ogiomade (74. Tranziska).

Tvrdoň – Dweh, Hranáč, Jemelka – Jirka, Sojka (89. Míka), Kalvach (C) (85. Slončík), Cadu – Mosquera (46. Červ), Panoš (46. Šulc) – Ricardinho (46. Vašulín).

Branky: 31. Jirka (pen.), 50. Cadu, 81. Kalvach

Rohy: 8 - 10

Ofsajdy: 1 - 0

Fauly: 8 - 8

Diváci: 4582

V rámci pátého kola Chance ligy vyrazila Viktoria do Českých Budějovic. Plzeňští se prosadili třikrát, a to brankami Erika Jirky, Cadua a Lukáše Kalvacha. Ze Střeleckého ostrova odváží vítězství 3:0.

Už ve čtvrté minutě se na českobudějovickém Střeleckém ostrově děly věci. Domácí se dostali do vedení po brance Čermáka. Rozhodčí šel následně celou situaci přezkoumat k monitoru a gól odvolal. Adediran chvíli před tím zahrál rukou. Pokračovalo se tedy za bezbrankového stavu. Viktoria se snažila kontrolovat hru, jenže zarputilé Dynamo kousalo a snažilo se ohrozit Mariána Tvrdoně z rychlých protiútoků. V devatenácté minutě nejdříve nešastně chyboval plzeňský brankář v rozehrávce. Svou chybu ale napravil fantastickým zákrokem proti hlavičkujícímu útočníkovi Českých Budějovic.

Ve dvacátá osmé minutě vracel Cadu centr z pravé strany zpět do malého vápna. Při tom však míč trefil ruku jeden z bránících hráčů Dynama. Rozhodčí šel celou situaci zkontrolovat na video a následně odpískal pokutový kop. Ten si vzal na starosti Erik Jirka, který s přehledem proměnil a poslal Viktorii do vedení. První poločas už další zajímavou situaci nepřinesl a do kabin odcházela Viktorka s jednobrankovým náskokem.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči v červenomodré kombinaci. Ostrý centr Erika Jirky propadl přes celé vápno až brazilskému záložníkovi. Cadu se nerozpakoval a propálil Janáčka na bližší tyč. Hra se nadále vyvíjela stejně jako v tom prvním. Plzeňští hru kontrolovali a Dynamo se snažili kousat z kontrů.

Další akce přišla až v osmdesáté minutě a rovnou byla gólová. Janáček nevyrazil centrovaný balon, tak jak by si představoval. Míč naservíroval přímo ke Caduovi, který zvedl oči a na penaltovém puntíku našel nikým nehlídaného Lukáše Kalvacha. Ten z první k pravé tyči poslal míč do branky a Viktorii do tříbrankového vedení. Čtyři minuty před koncem předvedl další ze skvělých zákroků Marián Tvrdoň. Viktoria si z Českých Budějovic odvezla vítězství 3:0.