Viktoriáni zvládli úvodní zápas nadstavby, Jablonec porazili 2:0

N1 / Neděle 21. 6. 2020, 19:00 / Doosan Arena

FK Jablonec

Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík – Bucha (81. Hořava), Kalvach, Čermák – Kayamba (81. Havel), Chorý (54. Beauguel), Kopic (60. Mihálik)

FK Jablonec

Hrubý – Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Považanec – Matoušek (79. Pleštil, 87. Černák), Kratochvíl, Hämäläinen (83. Pilík), Sýkora – Doležal (83. Velich)

Branky: 19. Chorý, 71. Čermák, ŽK: Beauguel – Kratochvíl, Hämäläinen, Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Myška

Diváci: 2472

Vítězný vstup do nadstavby o titul. Viktoriáni v úvodním kole prodloužené části sezony porazili Jablonec 2:0. V prvním poločase se po rohovém kopu trefil TomᚠChorý, pojistku přidal ve druhé části hry Aleš Čermák.

Jako první se do nebezpečnějšího zakončení dostal Aleš Čermák, ale Vlastimil Hrubý jeho pokus lapil. Další závar předvedla Viktorka po rohovém kopu, odražený balon se dostal až k Joelu Kayambovi, ten nacentroval přesně na Lukáše Hejdu, proti němu však hostující gólman předvedl velmi pohotový zákrok.

Z další akce už se ale červenomodří radovali. Aleš Čermák z rohového kopu posadil míč přesně na hlavu Tomáše Chorého a po dlouhé době se s viktoriány mohly radovat i stovky fanoušků, kteří se díky nejnovějším opatřením vlády dostali do hlediště. Před koncem poločasu to ještě zkoušel dělovkou LukᚠKalvach, ale zeď několika obránců nepropálil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Po hodině hry předvedli Západočeši další pohlednou kombinaci. Aleš Čermák obloučkem přihrál Jeanu-Davidu Beauguelovi, ten vysunul Radima Řezníka a jeho lob konečky prstů vytěsnil brankář Hrubý. Míč se pak ještě odrazil k Joelu Kayambovi, ale tento pokus neskončil mezi třemi tyčemi.

První těžký zákrok vytasil Aleš Hruška v 67. minutě, to když střela Jakuba Považance výrazně zaplavala ve vzduchu, naštěstí domácí gólman byl i na tuto variantu připraven. A tak Viktorka za pár chvil zvýšila své vedení. Ondřej Mihálik přihrál Aleši Čermákovi, ten se šikovně obtočil okolo obránce a svou slabší pravačkou pohotově zavěsil.

Plzeňané tak zvládli úvodní duel skupiny o titul. Do nadstavby vstoupili vítězstvím nad Jabloncem 2:0.