Viktorka zdolala Lafnitz 6:0. Hattrick zaznamenal Christophe Kabongo

Přátelák / Sobota 29. 6. 2024, 10:30 / Luční

6:0

(1:0)

SV Lafnitz

Diváci: 600

Ve třetím přípravném zápase si Viktorka poradila rakouským druholigovým rakouským soupeřem, kterého porazila 6:0. Hattrickem se během druhé půle blýskla letní posila Christophe Kabongo.

Do Luční ulice dorazilo v horkém letním počasí podpořit Viktorku přes 600 fanoušků. A prvního gólu se dočkali hned v první minutě zápasu, kdy se trefil Tom Slončík. Jeho radost však překazil praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd. Hned o dvě minuty později však poslal Viktorku do vedení hlavičkou Matěj Vydra!

Diváci viděli během první půle i další šance v podání Václava Jemelky, Cheicka Souarého, Daniela Vašulína či znovu aktivního Matěje Vydry. Dvakrát předvedl na druhé straně spolehlivý zákrok i gólman Marián Tvrdoň.

Hlavní trenér Miroslav Koubek udělal do druhého dějství podle plánu hned sedm změn.

Na druhou branku se čekalo jen do 48. minuty. Střídající James Bello z křídla poslal míč na Christopha Kabonga, ten nadvakrát překonal gólmana. Nová posila Viktorky přidala do konce utkání ještě dva zásahy a zaznamenala hattrick! Hlavně třetí gól stál za to – když míč trefil po centru patičkou a ten zapadl do sítě. O další branky Viktorky se pak postarali James Bello a Jhon Mosquera. Konečné skóre se tak zastavilo na výsledku 6:0.

„Jsem rád, že jsme mohli sehrát toto utkání dvou partnerských klubů. Hráči Lafnitzu si během dvou dnů prohlédli zázemí Viktorky. Stejně jako zápas to pro ně je další nová zkušenost a zároveň motivace, aby dál tvrdě pracovali a mohli se případně dostat až právě na vrchol naší pyramidy,“ uvedl po zápase Martin Dellenbach, člen klubového představenstva Viktorie.