Kliščuk – Ponědělnik, Romančuk, Steckov, Dibango – Kuzyk (66. Drambajev), Bizimana, Vakulko (C) (81. Amoroso), Tverdochlib (55. Lunov), Mykytyšyn (66. Sosah) – Adu (81. Kozuško)

Tvrdoň – Dweh, Hranáč, Jemelka – Havel (90. Mosquera), Červ (90+5 Sojka), Kalvach (C), Kopic – Šulc (90. Jirka), Panoš (64. Slončík) – Vydra (46. Vašulín)

Branky: 20. Adu – 48. Panoš, 69. Vašulín

ŽK: 17. Adu, 63. Dibango, 74. Vakulko – 32. Panoš, 74. Vašulín

Rohy: 4 - 0

Ofsajdy: 1 - 1

Fauly: 11 - 15

Diváci:

Viktoria nakonec zvládla úvodní utkání proti Kryvbasu. Z Košic vezeme vítězství 2:1.

První vzrušení v úvodním duelu třetího předkola Evropské ligy přinesl v šesté minutě centr Milana Havla, který se kroutil nakonec těsně kolem pravé tyče. Jenže s první brankou tohoto předkola přišli ukrajinští fotbalisté. Rychlý kontr vyřešil nejprve skvělým centrem Ivan Dibango. Ten našel Prince Adua, který z bezprostřední blízkosti překonal Tvrdoně.

Ve dvacáté šesté minutě to zkoušel z levé strany Pavel Šulc, který poslal do vápna neposedný balon. Ten se snažil dostat za záda Kliščuka LukᚠČerv, úspěšný ale nebyl. Na druhé straně to zkoušel Tymur Stetskov. Jeho ránu z hranice vápna lapil Tvrdoň, a navíc okamžitě vyslal Pavla Šulce. Ten se ale do zakončení nedostal.

V osmatřicáté minutě musel znovu vytáhnout zákrok Marián Tvrdoň, který lapil šanci domácích. To bylo z prvního poločasu vše. Kryvbas o půli vedl 1:0.

Vstup do druhého poločasu byl z kategorie snových. Tři minuty po startu druhé půle vyslal neuvěřitelnou bombu z dobrých dvaceti metrů Jiří Maxim Panoš a trefil přesně šibenici brankáře Kliščuka, který byl prostě bez šance. Panoš se tak poprvé prosadil mezi seniory a branka to byla famózní. Vstřelená branka nalila viktoriánům do žil tolik potřebnou krev, což vygradovalo v obrovský tlak. Nejprve se hnal na Kliščuka Pavel Šulc, který ještě neuspěl.

Poté zahrozili domácí. Sám na Mariána Tvrdoně se hnal Daniel Sosah. Tvrdoň ho ale fantasticky vychytal. Staré moudro zní, že kdo branku nedá, vzápětí ji inkasuje. To se prokázalo v minutě šedesáté deváté. Pavel Šulc protancoval na hranici šestnáctky, kde balon předal úplně volnému Danielovi Vašulínovi, který rozvlnil sí.

Od té doby se hra přelévala bez větších šancí. Viktoria tak zvládla otočit vývoj utkání a v Košicích zvítězit 2:1.