Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic (61. Cadu), Kalvach (C), Červ, Souaré (84. M. Havel) – Šulc (73. Jirka), Mosquera (61. M. Vydra) – Chorý (84. Metsoko)

Ludha – L. Mareček (C), Chaloupek, Knapík – Švanda, Kričfaluši, Bílek (57. Havelka), Labík (70. Radosta) – Trubač (70. Emmer) – Čerepkai (58. Gning), D. Fila (85. M. Vachoušek)

Rohy: 4 - 1

Ofsajdy: 2 - 1

Fauly: 11 - 12

Diváci: 8632

V posledním kole základní části FORTUNA:LIGY přivítala Viktoria Plzeň v Doosan Areně Teplice. Utkání rozhodl dvěma góly TomᚠChorý a svou trefou Matěj Vydra.

Na první zajímavou situaci v posledním kole základní části jsme čekali až do dvacáté třetí minuty, a to když Čerepkai vyzkoušel pozornost Martina Jedličky. Ten se ale zaskočit nenechal. O chvíli později se do rychlého útoku na branku Teplic vydal Jhon Mosquera, vypálil ale vysoko nad. Za pět minut, po pasu Jhona Mosquery se dostal do palebné pozice Pavel Šulc. Jeho skákavý přízemní pokus ale dokázal lapit brankář Ludha. První poločas moc fotbalové zábavy nenabídl a do kabin se odcházelo bez gólů.

Vše se změnilo po pěti minutách hry ve druhém poločase. Rychlý kontr Viktorie nedokázala obrana Teplic zastavit. Pavel Šulc položil balon na hlavu Tomáše Chorého, který ho uklidil do branky Richarda Ludhy. V šedesáté třetí minutě TomᚠChorý z bezprostřední blízkosti vystřelil mezi nohy brankáře Teplic. Ten se zostudit nenechal. Vzápětí chtě nechtě bylo na místě pochválit brankáře hostů, který natřikrát dokázal balon vyrazit.

V šedesáté osmé minutě v Doosan Areně propukla dnes již podruhé gólová radost. Taková radost, jakou jsme tu dlouho neviděli. Do role playmakera se dnes převlékl Šulc, který zapsal druhou asistenci. V šestnáctce našel Matěje Vydru, který protrhl střelecké trápení a poslal Viktorii do dvoubrankového vedení. Osm minut před koncem se již dnes podruhé prosadil TomᚠChorý a zvýšil vedení Plzně na rozdíl tří branek. Základní část zakončila Viktorka vítězně, Teplice porazila 3:0.