Historie

Plzeňské Viktorii od svého založení v roce 1911 trvalo čtyřiačtyřicet let, než se přestěhovala na současný stánek ve Štruncových sadech. Ten byl pro veřejnost otevřen v roce 1955 při příležitosti krajské spartakiády. Později byla dodělána Brána borců a hlavní dvoupatrová tribuna, která byla ve své době jednou z nejlepších v Československu.

Stadion viděl utkání s brazilským Flamengem v roce 1962, kvalifikační utkání Československa s Francií pro postup na OH v Tokiu v roce 1963, duel s Bayernem Mnichov v PVP v roce 1971, mezistátní utkání Československa s Lucemburskem v roce 1972 a celou řadu dalších významných duelů.

Rozsáhlá rekonstrukce původního stadionu z 50. let 20. století, který již nevyhovoval potřebným standardům, odstartovala slavnostně v dubnu 2011. V několika fázích přestavby byly odstraněny valy pod ochozy zastaralých nekrytých tribun a na jejich místě vyrostly tribuny nové. Díky zrušení atletického oválu se mohl trávník přesunout o 18 metrů blíž k hlavní tribuně. Vznikl tak moderní uzavřený stánek, ve kterém diváci zažívají nejen lepší komfort, ale hlavně pravou fotbalovou atmosféru. Tu umocňují i velkoplošné obrazovky umístěné na střeše severní a jižní tribuny.

První utkání na nově zrekonstruovaném stadionu pojmenovaném Doosan Arena se odehrálo 16. 2. 2012 v rámci prvního vyřazovacího kola Evropské ligy. Soupeřem Viktorie bylo německé Schalke 04, se kterým plzeňský tým uhrál nadějnou remízu 1:1. V současnosti je Doosan Arena jedna z nejnavštěvovanějších v české lize a hostí nejen zápasy domácí ligy, ale také prestižní souboje v Lize mistrů, Evropské lize nebo duely české reprezentace.