Vítězná rozlučka s rokem 2022 se nekonala. Viktoriáni v posledním zápase pouze remizovali v pražském Ďolíčku s Pardubicemi 1:1, což samozřejmě nepotěšilo záložníka Adama Vlkanovu ani trenéra Michala Bílka.

„První půle nebyla z naší strany dobrá, začali jsme hrát až po obdržené brance. Co jsme si dnes vytvořili, to jsme neproměnili… Je to škoda,“ začíná s hodnocením Michal Bílek. „Byl to náročný zápas. Věřili jsme, že to tady zvládneme, ale bohužel jsme jako první dostali gól. Museli jsme dohánět výsledek, ale i tak jsme měli spoustu závarů a šance to dotlačit do vítězství,“ myslí si Adam Vlkanova.

Jak už trenér prozradil, zejména v prvním poločase se do toho viktoriáni nemohli vůbec dostat. Co řekl svým hráčům o pauze? „Že musíme hrát trpělivě, ale to neznamená pohodlně! Aby balon létal do pokutového území soupeře a vytvářeli jsme si šance. Něco jsme si vypracovali, nastřelili jsme břevno, měli jsme i další závary, ale bohužel druhou branku jsme nevstřelili,“ lituje Bílek.

Viktoriáni tak mají za sebou kompletní podzimní program, který byl opravdu náročný – tři předkola Ligy mistrů, skupinová fáze, liga a do toho zápas v MOL Cupu. „S dnešní remízou to nemá nic společného. Mohlo se stát, že nám trošku sil ubylo, což je normální, ale měli jsme být hned od začátku utkání aktivnější a mít větší touhu vyhrát,“ nehledá výmluvy kouč FCVP.

Hned po duelu s Pardubicemi začíná Plzeňanům zasloužené volno. „Je škoda, že jsme to dnes nezakončili vítězně. Na pauzu už se těším, bylo toho opravdu hodně. Je potřeba si odpočinout a potom do toho znovu šlápneme,“ slibuje Adam Vlkanova.

Fotogalerie