V prvním poločase Marek Bakoš hned dvakrát poslal míč do boleslavské sítě. Ve druhé polovině utkání měl další brankové příležitosti, ale neproměnil je. „Kdyby se to na začátku druhého poločasu zlomilo, mohl být zápas klidnější a my bychom mohli přidat další góly. Museli jsme si ale pak dávat pozor na zadní vrátka, Boleslav byla hodně nebezpečná,“ chválí sobotního soka viktoriánů plzeňský kanonýr.

V prvním poločase Marek Bakoš hned dvakrát poslal míč do boleslavské sítě. Ve druhé polovině utkání měl další brankové příležitosti, ale neproměnil je. „Kdyby se to na začátku druhého poločasu zlomilo, mohl být zápas klidnější a my bychom mohli přidat další góly. Museli jsme si ale pak dávat pozor na zadní vrátka, Boleslav byla hodně nebezpečná,“ chválí sobotního soka viktoriánů plzeňský kanonýr.

Snajpr ze Slovenska dnes zaznamenal svůj sedmý a osmý zásah v probíhajícím ligovém ročníku. „Při prvním gólu mi dal ‚Horvi‘ míč za obranu a viděl jsem, že stoper zazmatkoval. Já se k balonu dostal a trefil branku. Při druhém gólu jsem tajně doufal, že by se míč mohl odrazit od břevna přesně ke mně. Tak to také nakonec dopadlo, míč ke mně šel, jako bych měl magnet. Nebylo už těžké ho uložit do brány,“ popisuje své zásahy.

V pozici nahrávače se tak opět osvědčil Pavel Horváth. „Dnes jsem si vzal nové kopačky a zase to nevyšlo. Doufám, že jsem aspoň trochu pomohl k výsledku. Nejsem tu od toho, abych dával branky, ale abychom společně vyhrávali. Někdy hrajeme břevna, ale mně to moc nejde a dávám jenom branky. Tentokrát to ale nacvičené nebylo,“ glosuje jako vždy se svým typickým humorem „nahrávku“ na Marka Bakoše, která předcházela druhé brance Viktorky.

Kapitán Viktorie byl se sobotním výsledkem spokojen. „Doufám, že se bavili hlavně fanoušci. Zápas měl od začátku náboj a myslím si, že by to mohlo být ještě zábavnější, kdybychom využili více šancí. Klidně to mohlo skončit třeba 6:3. Jsem rád, že máme tři body,“ tvrdí. Radost mu mohl pouze trochu pokazit druhý inkasovaný gól v posledních vteřinách zápasu. „V tlaku, kdy Boleslav jde do vápna v sedmi lidech, záleží i na štěstí, kam se to odrazí. Boleslav se v tomto špatně brání, protože má tři vysoké hráče. Je pak těžké pobrat a uhlídat propadlé balony,“ odmítá, že by tato branka mohla padnout na vrub nekoncentrovanosti Západočechů.

Po vítězném ligovém klání už Plzeňané mohou vyhlížet svého středečního soupeře v Champions League z Běloruska. Borisov dnes podlehl na vlastní půdě Mogilevu 1:2. „Každý zápas je úplně jiný. Nevím, jakou sílu měl soupeř Borisova. Ani oni ale nevědí nic o síle našeho soupeře. Budeme vycházet ze zápasů Ligy mistrů. Od zítřka už myslíme jen na Borisov,“ říká špílmachr plzeňského celku.