Viktoria Plzeň v nové sezoně Synot ligy poprvé prohrála, když nestačila na pražskou Slavii. Z Edenu tak po prohře 0:1 odjížděli hráči Viktorie zklamaní.

„Byl to zápas, který jsme měli ve svých rukou. Měli jsme více ze hry, více šancí, ale nepohlídali jsme jednu standardní situaci, která rozhodla,“ hodnotí zápas Jan Chramosta.
Útočník Viktorie opět nastoupil v základní sestavě, tentokrát ale fanoušky západočeského týmu žádným gólem nepotěšil. „Snažil jsem se bojovat, ale moc soubojů jsem nevyhrál. Bohužel se mi nepodařilo ani dostat do gólové šance, takže moc spokojený nejsem ani se svým výkonem,“ říká Chramosta.
Viktoria sice byla na pohled lepším týmem, ale na to se fotbal nehraje. Domácí se dokázali jednou prosadit a vítězství si pohlídali. „Chtěli jsme být agresivní a bojovat. V první půli se nám to moc nedařilo, ve druhém poločase už ano. Tlačili jsme je, Slavia pouze odkopávala balony, ale co k tomu říct. Je to špatné, měli tři šance a dali gól. My naše šance nevyužili,“ dodává Chramosta.
Několikrát to přitom vypadalo, že už se hráči Viktorie dočkají, jenže proti byl buď brankář Slavie, nebo branková konstrukce. „Vytvořili jsme si několik gólových příležitostí, ale branka domácích pro nás byla začarovaná,“ uzavírá Jan Chramosta.