Tři zápasy ve druhé části sezony bez inkasované branky. Z toho dvě vítězství. Viktoria Plzeň chce pokračovat na této vlně a nejbližší výzvou je duel se Slovanem Liberec. Ten je na programu v sobotu 6. února od 18:30 a vyzpovídali jsme před ním záložníka Lukáše Kalvacha a asistenta trenéra Marka Bakoše.

V zápase s Libercem budou nově chybět zraněný Jan Kovařík a vykartovaný Milan Havel. „U Koviho věříme, že má to nejhorší už za sebou. Přejeme mu brzké uzdravení,“ vzkázal Marek Bakoš. „A co se týče absence Milana – komplikace to asi je, ale v šatně jsou kvalitní hráči, kteří už mnohokrát dokázali, že umí ostatní nahradit. Věřím tedy, že zápas zvládneme,“ neztrácí asistent trenéra důvěru.

Viktoria ve druhé části sezony zatím ani jednou neinkasovala. „Na defenzivě pracujeme. Vyhodnotili jsme si zápasy a určité situace z podzimu, denně na tom pracujeme. Je to tedy vizitka práce celého týmu na tréninku a budeme dělat vše pro to, aby to pokračovalo,“ pochvaluje si Marek Bakoš. Toho jako bývalého útočníka také potěšilo, že se v Ostravě po delší době prosadil Zdeněk Ondrášek. „Kobra pracuje svědomitě, odvádí skvělou práci a teď se mu to vrátilo v podobě gólu. Pro každého je dobré, když takto pomůže týmu k vítězství. Věřím, že naběhl na střeleckou vlnu a bude ještě silnější,“ říká.

„Pracuje se nám lépe, když jsme poslední zápasy zvládli,“ přiznává záložník LukᚠKalvach. „Je to povzbuzení do další práce a věřím, že i následující utkání doma zvládneme. S Libercem budeme muset hrát rychle a vytvářet si šance. Slovan hraje většinu sezony zezadu a čeká na brejky, protože na to má vhodné hráče,“ upozorňuje záložník, který po Marku Bakošovi převzal číslo 23, na co si bude třeba dát pozor.

Ve středu pole nově spolupracuje s plzeňským odchovancem Pavlem Šulcem. „Šulcík ukazuje, že je perspektivní hráč. Dodal naší hře další kvalitu... Teď je ale hlavně na nás jako na týmu, abychom ji prokazovali i nadále. Chceme pokračovat v těch posledních výkonech,“ říká LukᚠKalvach.

Zápas se Slovanem Liberec začíná v sobotu 6. února v 18:30. „Je to zajímavě poskládaný tým, který má čerstvé zkušenosti z pohárů, což mu přidalo na sebevědomí. My máme připravený určitý způsob hry a věřím, že uděláme radost celému klubu včetně lidí, kteří nám fandí,“ vzkazuje asistent kouče Marek Bakoš.