Puma banner vlevo
Permice volný prodej 2
Doosan Arena se převléká do slavnostního. Evropská liga již ve čtvrtek!
25.09.2017
FCVP
Novinky

Doosan Arena se převléká do slavnostního. Evropská liga již ve čtvrtek!

Již ve čtvrtek čeká Viktorii Plzeň velký zápas Evropské ligy, která se opět po roce vrací do Plzně. Ve sváteční den mohou všichni viktoriáni vyrazit i na sváteční fotbal. Tomu odpovídá i aktuální dění v Doosan Areně, která se převléká do slavnostního.

Zaplněné tribuny, skvělá fotbalová atmosféra, zvýšený zájem médií. Plzeň čekají další velké fotbalové večery v rámci zápasů Evropské ligy, kam se Viktoria probojovala potřetí za sebou. Na první takový, který se odehraje ve čtvrtek 28. 9., se Doosan Arena připravuje již od víkendu.

V sobotu časně ráno dorazila na západ Čech výprava zajišťující GLT, tedy Goal Line Technology. Technika „Jestřábího oka“ bude dohlížet na všechny zápasy tohoto ročníku Evropské ligy. „Na našem stadionu je tato technologie nainstalována již z minulého roku, kdy jsme hráli play-off Ligy mistrů s Ludogorcem Razgrad. Nyní bylo potřeba vše znovu otestovat, aby ve čtvrtek večer vše fungovalo a rozhodčím se na jejich hodinkách správně vyhodnocovalo, zda míč překročil brankovou čáru či nikoli,“ vysvětluje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Během pondělí dorazily do Štruncových sadů i kamiony přivážející branding stadionu. „V průběhu víkendu byly ze stadionu odstraněny veškeré klubové reklamy, všechny tyto plochy budou nyní osazeny reklamními partnery UEFA, konkrétně tedy Evropské ligy,“ dodává mluvčí. Jde o velmi náročnou akci, především po logistické stránce.

V následujících dvou dnech bude probíhat různé testování a zkoušení, například funkčnosti LED panelů, zvuku, slavnostního nástupu, na stadion začnou přijíždět i televizní štáby chystající přímý přenos. Ve středu v podvečer jsou na programu oficiální tiskové konference a předzápasové tréninky na hlavní ploše Doosan Areny. Aktuální dění v Doosan Areně budeme mapovat, sledovat vše můžete na viktoriánských sociálních sítích.

„UEFA má přesný harmonogram a vše je pečlivě plánováno. Ve čtvrtek úderem sedmé hodiny večer musí být vše stoprocentní, aby si fanoušci mohli užít fotbalový večer se vším všudy,“ uzavírá Hanzlík s tím, že vstupenky na zápas Viktorie s Hapoelem Beer-Sheva jsou stále v prodeji.

Fanoušci si je mohou pořídit na pokladnách za severní věží každý den od 9.00 do 17.00, poprvé jsou k dispozici i online na webu Plzeňské vstupenky (koupíte ZDE). Pokud se rozhodnete právě pro online nákup, musíte si vstupenku doma vytisknout a přinést k turniketům v papírové podobě.

Tak viktoriáni, ve státní svátek na fotbal!
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál