Pro takové chvíle se vyplatí hrát fotbal. Nedělní zápas 28. Kola Gambrinus ligy přinesl závěr, při kterém určitě nebylo nejlépe  kardiakům. Hlavní postavou duelu mezi Mladou...

Pro takové chvíle se vyplatí hrát fotbal. Nedělní zápas 28. Kola Gambrinus ligy přinesl závěr, při kterém určitě nebylo nejlépe  kardiakům. Hlavní postavou duelu mezi Mladou Boleslaví a plzeňskou Viktorií byl určitě David Limberský. Ve druhém poločase se téměř vyfauloval  na střídajícím Mendym, jeho hvězdný okamžik ale přišel v poslední akci zápasu.

Mladá Boleslav  byla celý zápas neškodná, gól v 93. minutě však směroval Středočechy k šastnému vítězství. David Limberský byl proti, po přiuknutí Varadiho omráčil domácí diváky a vyrovnal  snad v posledním možném okamžiku zápasu střelou na konečných 1:1.

„Po inkasovaném gólu jsem ležel snad minutu na trávníku, ani jsem se nechtěl zvedat. Vůbec jsem už nevěřil, že bychom mohli ještě vyrovnat. Myslel jsem, že rozhodčí ukončí zápas. To naštěstí neudělal a nechal nás ještě rozehrát,“ líčil středopolař, který v poslední době nastupuje na místě krajního obránce, pocity po obdržené brance.

Rozhodčí Adam ještě nechal pokračovat ve hře a z beznadějné situace vykřesal  Limberský vyrovnání.  „Byl tam nakopnutý balon, křikl jsem na Adama Varadiho a ten mi ho dobře sklepnul. Pak jsem byl najednou sám na vápně. Naštěstí jsem měl dost prostoru, mohl si i míč přiuknout a pak už jsem chtěl jen trefit bránu. A to se povedlo,“ smál se po infarktovém závěru technický hráč, který začínal s fotbalem v Třemošné.

Po vyrovnání a konečném hvizdu rozhodčího měl pochopitelně obrovskou radost. „Takovou radost už jsem neměl opravdu hodně dlouho. Když díky takovému gólu ještě navíc vyrovnáte, máte radost dvojnásobnou,“  řekl Limberský a připomenul: „Pro diváky to byl výborný zápas. Celý zápas jsme byli lepší, dobře jsme kombinovali, třikrát jsme trefili brankovou konstrukci. Bylo by kruté, kdybychom prohráli smolným gólem  v nastaveném čase.“

Viktoria dostala branku v 93. minutě, po centru Kúdely chytil míč Ticháček a na čáře udělal krok zpět. Podle pomezního rozhodčího byl už míč za brankovou čarou. „Pomezní měl snad nejlepší výhled, tak to viděl asi správně. Kdyby ne, byl bych hodně vzteklej,“ vrátil se ke spornému okamžiku zápase Limberský.

Zápas na Městském stadionu v Mladé Boleslavi byl pro Limbiho, jak ho přezdívají spoluhráči, hodně prestižní. Mezi soupeři měl hodně známých, některé zná z angažmá v pražské Spartě. V modrobílém dresu se objevil i jeho velký kamarád Václav Procházka. S obráncem Mladé Boleslavi pravidelně vyrážel na golf, další souboje na ´greenu´ jsou ale ohroženy. „Venca byl po zápase hodně naštvaný, ani mně nechtěl podat ruku. Nedivím se mu, ztratit takhle body je hodně bolestivé, navíc, když hrají stále o evropské poháry. Věřím, že za pár dní zase vychladne a bude v pohodě,“ měl pochopení 25letý Viktorián.