Puma banner vlevo
Je to skvělé pro mé sebevědomí, potěšil dvougólový debut Beauguela
08.01.2019
FCVP
Ohlasy po zápase

Je to skvělé pro mé sebevědomí, potěšil dvougólový debut Beauguela

Viktoriáni mají za sebou první připravné utkání v novém roce, do kterého šli jako tradičně z dvoufázových tréninků. S mužstvem Ústí nad Orlicí si dokázali poradit 6:0, přičemž své první góly přidaly i dvě nové posily. V první půli skóroval Erik Pačinda, po změně stran se pak dvakrát prosadil také francouzský útočník Jean-David Beauguel.

„Jsem rád, že se mi podařilo skórovat. Pro sebevědomí je to dobré, i když to bylo proti týmu z nižší soutěže. Mám z toho týdne zatím dobrý pocit. Je třeba dál pracovat, abychom byli na start jara připravení,“ nechal se slyšet po svém dvougólovém uvedení mezi červenomodré Jean-David Beauguel.

Nejnovější posila Západočechů zamířila na západ Čech ze Zlína. „Potřebuji navázat na své výkony z podzimu a dělat dál to, co umím. Všechno je to super, máme tu výborné podmínky pro práci a zlepšování… Je to pro mě čest hrát za Viktorii. Teď musím jen dál pracovat a ukázat, co umím,“ říká.

S příchody zahraničních hráčů zpoza hranic bývalého Československa vystává často otázka případné jazykové bariéry. Jak to v týmu vypadá? „Vím, že jsem mezi prvními zahraničními hráči tady, ale vůbec jsem o tom takhle nepřemýšlel. Kluci to taky nijak neřeší a snaží se se mnou normálně mluvit v angličtině. Joel umí češtinu, což je určitě ještě lepší. Taky se budu snažit naučit lépe česky, protože vím, že ne všichni umí dobře anglicky…,“ dává si předsevzetí francouzský útočník, který si v kabině kromě angličtiny popovídá i v rodné francouzštině.

„Joel mluví francouzský, takže se spolu hodně bavíme. Občas mi pomůže i s překladem, když třeba něčemu úplně nerozumím, takže to je taky dobré,“ těší Beauguela.

Marek Bakoš: Konkurence je v takto silném klubu třeba

Dalším útočníkem, který v nadcházející přípravě zabojuje o své místo na hřišti, je také navrátilec z hostování Marek Bakoš. „V klubu, který chce bojovat o přední pozice na všech frontách, je to logické. Plzeň je natolik silné mužstvo, že potřebuje mít konkurenci na všech postech,“ uvědomuje si zkušený útočník.

„Neřeším, o kolik míst mezi sebou bojujeme. Vrátil jsem se z hostování a jdu pracovat na tom, aby byl náš klub úspěšný a naplnil své cíle. Nic jiného teď neřeším,“ řekl po prvním přípravném utkání, v němž Viktoria zvítězila 6:0. „Těšil jsem se na ten návrat. Plzeň je můj domov. Teď jsem si dal půl roku oddych a přišel jsem v plné síle s touhou dostat se na hřiště a pomoci klubu.“

Slovenský útočník, který byl s Plzní od začátku novodobé úspěšné éry, strávil podzimní část ve Spartaku Trnava, který bojoval v evropských pohárech i s naším soupeřem pro nadcházející pohárové dvojutkání – Dinamem Záhřeb. „Byl to zajímavý půlrok jak co se týká mě, tak i klubu, takže na to budu vzpomínat jen v dobrém. Odvedl jsem svoji práci a lidé v Trnavě to ocenili, za což jsem rád. Doufám, že na mě fanoušci tady nezapomněli a budu se jim moct ještě ukázat,“ těší se Bakoš.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál
×
Dnes v 19:00 | Muži
FC Viktoria Plzeň
Olympiakos FC