Nejdůležitější zápas sezony se kvapem blíží! Viktoriáni už ve čtvrtek večer sehrají finále MOL Cupu proti Slavii. Jak se na boj o trofej proti mistrovi ligy těší Milan Havel společně s trenérem Michalem Bílkem a co od utkání očekávají?

Viktorka sice v poslední době neměla nejlepší formu, ale jak se říká, finále je jen jedno. „Fotbal přináší období, kdy se nedaří. Zápasy jdou rychle po sobě, vždy se hodnotí předchozí utkání a hned je příprava na další. Mužstvo je zde dobré, jsou tu velmi kvalitní hráči, ale musíme hrát zodpovědněji a více se bít za výsledek. Věřím, že sezonu zachráníme,“ míní Michal Bílek.

Ještě sebevědoměji mluví Milan Havel. „Hrajeme doma, je to mé první finále poháru, takže se opravdu těším. Poslední duel se Slavií pro nás může být ponaučení. Je to nový zápas, hrajeme v domácím prostředí... Určitě je v našich silách, abychom to zvládli,“ myslí si plzeňský univerzál.

Cílem Západočechů do velmi důležitého duelu je určitě zlepšit defenzivu, za poslední čtyři utkání totiž inkasovali hned čtrnáctkrát. „Na tom, že dostáváme v poslední době moc gólů, pracujeme. Není to jednoduché nejen pro nás pro obranu, ale pro celý tým. Věřím, že to zlepšíme, a to už teď ve čtvrtek,“ říká Havel.

Přesto FCVP cítí šanci, že může sezonu zakončit trofejí. „Do utkání rozhodně nepůjdeme s tím, že by žádná neexistovala. Věřím, že budeme dobře připraveni. Uděláme všechno pro to, aby zápas dobře dopadl,“ slibuje nový kouč Viktorky.

„Vítězství v MOL Cupu by nám dalo úplně jinou pozici do evropských pohárů, sezona by se pak mohla hodnotit jinak, kdybychom to zvládli. A přesně na to myslíme! Věříme, že to zvládneme,“ doplňuje trenérova slova Milan Havel.

Fotogalerie